Quantcast
Karolina Chojnacka

Brabus 900 Rocket Edition G Wagen – czy to 900-konna klasa G, na którą wszyscy czekali?

Zawsze, ale to zawsze możesz liczyć na to, że Brabus rok w rok zaprezentuje jakiś absurdalny projekt lub dwa. W 2021 roku jest to Brabus 900 Rocket Edition G Wagen.

Brabus 900 Rocket Edition G Wagen, czyli mocno usportowiona I zmodyfikowana werjsa Mercedesa AMG G 63. Inżynierowie z Bottrop zapewniają, że zdecydowanie poprawili aerodynamikę klasy G. Ogromne tylne skrzydło ma zapewnić odpowiedni przepływ powietrza i docisk na tylną oś. Całkowicie nowy jest również tylny dyfuzor. W aerodynamice pomagają karbonowe nakładki na 24-calowe felgi. Poszerzone o kilka centymetrów nadkola, całkowicie przemodelowany dolny zderzak wykonany z karbonu oraz maska z tego samego materiału dopełniają wizualnych modyfikacji.  

Brabus 900 Rocket Edition G Wagen
Brabus 900 Rocket Edition G Wagen, fot. materiały prasowe / Brabus

Jednak najciekawsze zmiany, kryją się pod maską, gdzie znajduje się prawdziwy, silnikowy potwór. To 4,5 litrowy, podwójnie turbodoładowany silnik V8, które generuje 900 KM i 1250 Nm momentu obrotowego, który jednak został ograniczony do 1050 Nm, by ochronić układ przeniesienia. Do „setki” Brabus 900 Rocket Edition G Wagen rozpędza się w 3,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 280 km/h.

Brabus 900 Rocket Edition G Wagen
Brabus 900 Rocket Edition G Wagen, fot. materiały prasowe / Brabus

Powstanie tylko 25 egzemplarzy Brabus 900 Rocket Edition G Wagen, którego ceny startują od 571 tysięcy euro. Szczęśliwi nabywcy będą mogli poddać swojego Brabusa szczegółowej indywidualizacji.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze