Bo komfort to podstawa – jak sprawić, aby wnętrze auta wyglądało jak nowe?

Przyjęło się, że porządek to domena kobiet, ale przecież każdy lubi podróżować czystym autem. Warto zatem dowiedzieć się, jak w krótkim czasie przywrócić porządek w jego wnętrzu.

Schludna i zadbana kabina
Kobiety od wieków utożsamiane są z dobrym gustem oraz zamiłowaniem do piękna i harmonii pod każdą postacią. Choć oczywiście zdarzają się wyjątki, jest to spojrzenie całkowicie słuszne i podparte wieloma badaniami naukowymi. Nie może zatem dziwić fakt, że równie dobrze czują się w czystym aucie, jak i zadbanym salonie.

Co może wydać się zaskakujące, większość z nas woli samodzielnie czyścić auto. Pozwala to na osiągnięcie zadowalającego poziomu komfortu i czystości, które mają niebagatelny wpływ na przyjemność rodzącą się z prowadzenia samochodu. Jak jednak doprowadzić auto do stanu, w którym mężczyźni będą zazdrościć nam powiewu świeżości wydobywającego się zaraz po otwarciu drzwi?

Pielęgnacja tapicerki
Bez dwóch zdań to jeden z najważniejszych elementów wnętrza pojazdu. Wygodne siedzenia pozwalają na komfortowe przebywanie w jednej pozycji przez długi czas, lecz nawet najlepiej dopasowany fotel wiele traci, jeżeli jego obicia straszą swoim wyglądem. Dlatego też o tapicerkę trzeba zwyczajnie dbać i co pewien czas dokładnie ją wyczyścić. Każda z nas lubi wejść do auta, które wygląda schludnie i zachęca do podróży.

Podczas czyszczenia tapicerki świetnie sprawdza się K2 Tapis. Produkt ten stworzono specjalnie do tego celu i charakteryzuje się wysoką skutecznością. Dostępny jest pod postacią aktywnej pianki, którą należy spryskać powierzchnię wymagającą czyszczenia. Zanim jednak do tego przystąpisz, wypróbuj preparat na niewidocznej części tapicerki.

Pamiętaj, że nawet jeżeli nie ma wyraźnych zabrudzeń na tapicerce, warto raz w sezonie dokładnie ją wyczyścić – z pewnością zauważysz dużą różnicę. Co ważne, K2 Tapis świetnie radzi sobie zarówno ze śladami po jedzeniu, jak i plamami po napojach (np. kawie).

Samą pianę pozostaw na kilka chwil na tapicerce, aby mogła wniknąć wystarczająco głęboko i poradzić sobie z zabrudzeniami. Następnie wystarczy intensywnie przetrzeć materiał za mocą czystej szmatki lub szczotki o miękkim włosiu. W ciągu zaledwie kilku krótkich chwil tapicerka znów będzie wyglądała jak nowa, a komfort przebywania w aucie znacząco wzrośnie.

Czyszczenie deski rozdzielczej
Zadbana tapicerka jest niebywale istotna, ale nie możesz zapomnieć także o desce rozdzielczej. I tutaj warto zaufać sprawdzonym rozwiązaniom od K2. Wybierając środek, weź pod uwagę powierzchnię kokpitu. Jeżeli chcesz osiągnąć wysoki połysk i blask, zdecydowanie zaleca się korzystanie z K2 POLO Cockpit. W przypadku elementów matowych lub półmatowych najlepszym rozwiązaniem będzie K2 POLO Protectant.

Oba produkty stosuje w niemal taki sam sposób i zajmuje to zaledwie kilka chwil. Wystarczy spryskać preparatem czyszczoną powierzchnię, a następnie dokładnie ją wypolerować miękką szmatką.

Odmienne są jednak efekty w kokpicie. Dzięki nanocząsteczkom, K2 POLO Cockpit wydobywa pierwotny kolor i sprawia, że deska rozdzielcza będzie lśniła zupełnie jak w chwili, kiedy samochód opuszczał salon dealera.

W przypadku K2 POLO Protectant możesz spodziewać się bardzo dokładnego usunięcia wszelkich zabrudzeń oraz przywrócenia naturalnej, matowej barwy. Warto zwrócić uwagę, że środek zabezpiecza czyszczoną powierzchnię przed blaknięciem wskutek promieni UV oraz pozostawia przyjemny zapach – podobny do odświeżacza powietrza.

Nie wahaj się dłużej – czyste i schludne wnętrze auta ma niebagatelny wpływ na jakość podróżowania. Weź sprawę w swoje ręce i w kilka chwil odmień wygląd kabiny w swoim aucie!

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

K2 Polo Protectant to bardzo fajny produkt

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

środek wiadomo ważny, ale dla mnie jednam podstawa to lakier 🙂 dlatego pry pielęgnacji samochodu nie może zabraknąć http://k2.com.pl/produkty/k2-proton-200g-gabka-mikrowlokno?utm_source=b2cms&utm_medium=ko

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze