Bo komfort to podstawa – jak sprawić, aby wnętrze auta wyglądało jak nowe?

Przyjęło się, że porządek to domena kobiet, ale przecież każdy lubi podróżować czystym autem. Warto zatem dowiedzieć się, jak w krótkim czasie przywrócić porządek w jego wnętrzu.

Schludna i zadbana kabina
Kobiety od wieków utożsamiane są z dobrym gustem oraz zamiłowaniem do piękna i harmonii pod każdą postacią. Choć oczywiście zdarzają się wyjątki, jest to spojrzenie całkowicie słuszne i podparte wieloma badaniami naukowymi. Nie może zatem dziwić fakt, że równie dobrze czują się w czystym aucie, jak i zadbanym salonie.

Co może wydać się zaskakujące, większość z nas woli samodzielnie czyścić auto. Pozwala to na osiągnięcie zadowalającego poziomu komfortu i czystości, które mają niebagatelny wpływ na przyjemność rodzącą się z prowadzenia samochodu. Jak jednak doprowadzić auto do stanu, w którym mężczyźni będą zazdrościć nam powiewu świeżości wydobywającego się zaraz po otwarciu drzwi?

Pielęgnacja tapicerki
Bez dwóch zdań to jeden z najważniejszych elementów wnętrza pojazdu. Wygodne siedzenia pozwalają na komfortowe przebywanie w jednej pozycji przez długi czas, lecz nawet najlepiej dopasowany fotel wiele traci, jeżeli jego obicia straszą swoim wyglądem. Dlatego też o tapicerkę trzeba zwyczajnie dbać i co pewien czas dokładnie ją wyczyścić. Każda z nas lubi wejść do auta, które wygląda schludnie i zachęca do podróży.

Podczas czyszczenia tapicerki świetnie sprawdza się K2 Tapis. Produkt ten stworzono specjalnie do tego celu i charakteryzuje się wysoką skutecznością. Dostępny jest pod postacią aktywnej pianki, którą należy spryskać powierzchnię wymagającą czyszczenia. Zanim jednak do tego przystąpisz, wypróbuj preparat na niewidocznej części tapicerki.

Pamiętaj, że nawet jeżeli nie ma wyraźnych zabrudzeń na tapicerce, warto raz w sezonie dokładnie ją wyczyścić – z pewnością zauważysz dużą różnicę. Co ważne, K2 Tapis świetnie radzi sobie zarówno ze śladami po jedzeniu, jak i plamami po napojach (np. kawie).

Samą pianę pozostaw na kilka chwil na tapicerce, aby mogła wniknąć wystarczająco głęboko i poradzić sobie z zabrudzeniami. Następnie wystarczy intensywnie przetrzeć materiał za mocą czystej szmatki lub szczotki o miękkim włosiu. W ciągu zaledwie kilku krótkich chwil tapicerka znów będzie wyglądała jak nowa, a komfort przebywania w aucie znacząco wzrośnie.

Czyszczenie deski rozdzielczej
Zadbana tapicerka jest niebywale istotna, ale nie możesz zapomnieć także o desce rozdzielczej. I tutaj warto zaufać sprawdzonym rozwiązaniom od K2. Wybierając środek, weź pod uwagę powierzchnię kokpitu. Jeżeli chcesz osiągnąć wysoki połysk i blask, zdecydowanie zaleca się korzystanie z K2 POLO Cockpit. W przypadku elementów matowych lub półmatowych najlepszym rozwiązaniem będzie K2 POLO Protectant.

Oba produkty stosuje w niemal taki sam sposób i zajmuje to zaledwie kilka chwil. Wystarczy spryskać preparatem czyszczoną powierzchnię, a następnie dokładnie ją wypolerować miękką szmatką.

Odmienne są jednak efekty w kokpicie. Dzięki nanocząsteczkom, K2 POLO Cockpit wydobywa pierwotny kolor i sprawia, że deska rozdzielcza będzie lśniła zupełnie jak w chwili, kiedy samochód opuszczał salon dealera.

W przypadku K2 POLO Protectant możesz spodziewać się bardzo dokładnego usunięcia wszelkich zabrudzeń oraz przywrócenia naturalnej, matowej barwy. Warto zwrócić uwagę, że środek zabezpiecza czyszczoną powierzchnię przed blaknięciem wskutek promieni UV oraz pozostawia przyjemny zapach – podobny do odświeżacza powietrza.

Nie wahaj się dłużej – czyste i schludne wnętrze auta ma niebagatelny wpływ na jakość podróżowania. Weź sprawę w swoje ręce i w kilka chwil odmień wygląd kabiny w swoim aucie!

Najnowsze

Specjalny Range Rover Królowej Elżbiety II

Range Rover Evoque w wersji Convertible cieszy się ogromną popularnością na Wyspach, ale okazuje się, że nie jest to jedyny model z otwieranym dachem od brytyjskiego producenta. Królowa Elżbieta może się pochwalić własnym kabrioletem tej marki zbudowanym na bazie większego modelu.

To jedyny taki egzemplarz Range Rovera z otwartym dachem. Auto zostało przygotowane przez dywizję SVO żeby uczcić 90. urodziny Królowej. Model zbudowano na bazie zwykłego Range Rovera, w którym całkowicie zdemontowano dach, tak by królewska para mogła mieć dobry kontakt z ludźmi, którzy przyszli ją zobaczyć.

Range Rover Convertible został wyposażony w kamerę pokładową, która nagrywała całe wydarzenie z perspektywy kierowcy. Specjalna wersja Range Rovera została wyposażona w hybrydowy napęd. Trzylitrowa jednostka SDV6 współpracuje z silnikiem elektrycznym, dostarczając na wszystkie koła 340 KM maksymalnej mocy i 700 Nm momentu obrotowego.

To już kolejny specjalny model należącej do Królowej Brytyjskiej. Dotychczas w jej posiadaniu znajdowały się różne modele Land Rovera, Rolls-Royce`a czy Bentleya. Mimo tak pokaźnej floty nie posiada prawa jazdy, ponieważ przemieszcza się wykorzystując do tego celu szofera.

Najnowsze

Rodzinna Tesla Model X kontra Ferrari F430

Czy zastanawialiście się kiedy, czy elektryczna i rodzinna Tesla Model X może być szybsza od sportowego Ferrari z otwartym dachem? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w materiale wideo.

W materiale, który pojawił się niedawno w sieci pojawiło si dwóch bohaterów. Pierwszy to nowy, flagowy model Tesla Model X P90D. Samochód stanął w szranki z Ferrari F430 Spider, które swego czasu było uznawane za jeden z najszybszych samochodów z otwieranym dachem.

Samochody porównano na kilka sposobów, z lotnego i stałego startu. W pierwszym przypadku napęd na cztery koła w Tesli ośmieszył tylnonapędowe Ferrari z potężnym silnikiem umieszczonym z tyłu.

Producent Tesli podaje, że elektrycznie napędzany Model X P90D przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,3 sekundy. Jego prędkość maksymalna to 250 km/h. Włoska maszyna wyposażona w silnik spalinowy V8 potrzebuje 4,1 sekundy na sprint do setki. Z kolei prędkość maksymalna to 311 km/h.

Zobaczcie, który samochód jest szybszy?

Najnowsze

Goodc

Rusza charytatywna akcja 22. Anniversary Kyle Petty Charity Ride Across America

30 kwietnia 200 motocyklistów ruszy na charytatywną przejażdżkę po Ameryce. Jak co roku w akcji uczestniczyć będzie także 70-letnia Damaris Knobler na motocyklu Harley-Davidson Fat Boy.

Dwadzieścia dwa lata temu kierowca NASCAR Kyle Petty połączył pasję pomagania innym z miłością do motocykli i stworzył akcję the Kyle Petty Charity Ride Across America. Bardzo szybko coroczna wędrówka motocyklistów stała się bardzo popularna, angażując celebrytów, sponsorów i entuzjastów motocykli. Do tej pory w akcji wzięło udział 7750 motocykli, które pokonały 18354000 kilometrów, by zebrać 16,5 mln dolarów na pomoc dzieciom z chorobami przewlekłymi, zagrażającymi życiu.

Ośrodek Victory Junction, na który zbierane są datki, założył Kyle Petty w 2004 roku na część swojego zmarłego syna Adama. Teraz na 84 akrach terenu, dzieci z przewlekłymi chorobami mogą doświadczyć wielu atrakcji, zabaw i przeżyć obozowych (połowy, pływanie łódką, strzelanie z łuku, sztuka rzemiosła) w fizycznie bezpiecznych, i medycznie kontrolowanych warunkach.

Tegoroczna trasa liczy sobie 3461, 5 km, trwa od 30 kwietnia do 6 maja i przebiega następująco:

{{ tn(11899) left }}Do akcji szykuje się także 70-letnia Damaris Knobler, emerytowany kardiolog pediatryczny z Dallas w Teksasie, jako jedna z 8 motocyklistek tegorocznej edycji. Bierze udział w charytatywnej trasie już 15-sty raz, choć przyznaje, że nie było jej łatwo manewrować w szyku swoim, ciężkim motocyklem. Jednak z roku na rok czuła się coraz pewniej i już nie jeździ na szarym końcu grupy.

Więcej o akcji znajdziecie na stronie organizatora: http://www.kylepettycharityride.com

Najnowsze

Warszawskie Motoserce już 4 czerwca

3683,95 l - to zeszłoroczny wynik oddanych litrów krwi podczas Ogólnopolskiej Akcji Zbiórki Krwi MOTOSERCE. Podczas finału akcji w stolicy, warszawiacy oddali 93 litry, co znaczy, że około 200 osób z potrzeby serca i chęci działania wzięło udział w zbiórce.

Zapraszamy na 8. warszawski finał akcji, który odbędzie się 4 czerwca 2016 roku w Parku Bródnowskim, od godziny 10.00.

{{ tn(11897) left }}MOTOSERCE nie jest organizacją, ani stowarzyszeniem. Jest ideą, która ma na celu zwrócenie uwagi na problem braku krwi w polskich szpitalach i bankach krwi. Akcja organizowana jest przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych, przy współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem oraz Fundacji Jednym Śladem.

Podczas siedmiu edycji MOTOSERCA udało się uzbierać łącznie ponad 22 000 litrów krwi!
Motocykliści są dumni z tego, że z roku na rok akcja jest coraz bardziej rozpoznawalna i coraz więcej osób potrafi ją zdefiniować. Oprócz zbierania krwi, akcja ma na celu przyczynić się do zmniejszenia liczby osób poszkodowanych w trakcie wypadków drogowych. W tym celu, podczas akcji, prowadzone są działania propagujące bezpieczną jazdę na drogach oraz edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Organizatorzy starają się  zapewnić przybyłym gościom wiele atrakcji w podzięce za ich obecność i hojność. Co roku możemy obserwować wzrost zainteresowania MOTOSERCEM.

Wszystkie informacje o akcji, znajdziesz na stronach organizatorów:
www.motoserce.pl
www.jednymsladem.com.pl

Informacje jak się przygotować do oddania krwi oraz co należy, a czego się nie powinno, przeczytasz na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodactwa i Krwiolecznictwa (http://www.rckik-warszawa.com.pl)

Najnowsze