BMW Motorrad Days 2010 – galeria i film ze zlotu

Jutta Kleinschmidt i Katja Poensgen - zawodniczka sportów motorowych, nazywana "najszybszym końskim  ogonem", znalazły się pośród wielu tysięcy motocyklistów na BMW Motorrad Days. Katja dostarczyła osobiście nowiutki model S1000RR Chrisowi Pfeiffer'owi do obszaru, gdzie obywały się pokazy freestyle'u.

fot. katja-poensgen.de

W miniony weekend zakończył się największy zlot motocykli BMW (i nie tylko)w niemieckim Garmisch Partenkirchen. Gościem specjalnym eventu była nie tylko Jutta Kleinschmidt (pierwsza kobieta na świecie, która wygrała Rajd Paryż – Dakar), ale także sympatyczna blondynka, 33-letnia zawodniczka sporów samochodowych i motocyklowych – Katja Poensgen.

Po wieloletnim kontrakcie z Suzuki (jej ojciec był szefem Suzuki Germany), 5 lat temu urodziła córkę. Priorytety się nieco zmieniły i wyścigi poszły w odstawkę. Ale bakcyla motocyklowego nie da się tak po prostu pozbyć, nawet gdy wydaje się, że to rodzina jest najważniejsza. Kilka tygodni temu Katja dołączyła do zespołu BMW Motorrad podczas sesji zdjęciowej nowych modeli na 2011 rok i miała idealną okazję, aby sprawdzić możliwości świeżynek z fabryki w Berlinie. Parę dni przed spotkaniem fanów motocykli BMW, który odbywa się co roku na początku lipca – Katja jeździła modelem S1000RR po raz pierwszy i wprost nie mogła się z nim rozstać. Zrobiła momentalnie przebieg 1300 kilometrów i z uśmiechem na twarzy i kilkoma odciskami na prawej dłoni powiedziała:
– Ten motocykl jest niesamowity! Jeśli ktoś pyta mnie dlaczego jeżdżę na BMW – on nigdy nie jeździł na BMW!

Katja Poensgen
fot. BMW

Mamy nadzieję więc zobaczyć Katje znów na maszynach bawarskiej marki. Zawodniczka ta zaczynała w 1995 roku od startów w ADAC Junior Cup na Suzuki i podobnym pucharze dla młodych we Włoszech na Aprilii. Potem występowała m.in. w Mistrzostwach Niemiec w klasie 125 ccm i Mistrzostwach Europy. Zaliczyła także samochodowy rajd Transsyberia Rallye razem z Petrą Rutzka. Komentowała dla telewizji RTL wyścigi motocyklowe. 

 

 

 

 

fot. katja-poensgen.de

BMW Motorrad Days
Na dziesiąty, jubileuszowy, 3-dniowy zlot motocykli BMW, który odbył się w pełnym słońcu i wysokiej temperaturze, przybyło 35 tysięcy motocykli. Jak zwykle nie zabrakło jazd testowych BMW i Husqvarna, kursów motocyklowych, pokazów stuntu i hucznych obchodów 30-lecia modeli GS. Dla dwóch fanów wyjazd się wyjatkowo opłacił: wygrali w loterii wszystkich zgłoszeń na zlot BMW F800 GS i R1200GS z serii „30 Years GS”. Jutta Kleinschmidt (która wygrywała w wielu rajdach na BMW R 100 GS), Hubert Auriol (wygrał Dakar w 1981 i 1983 roku na BMW GS) i Charley Boorman (znany m.in. z filmu z Ewanem Mcgregorem „Long way round” jadący na BMW R 1150 GS i „Long Way Down” na R 1200GS) zasiadali w jury, które wybierało zwycięzców w kategorii na najbardziej kreatywny pomysł na ozdobę motocykla. Poza tym nagrodzono także najstarszego GS’a na zlocie i jednoślad z nawiększym przebiegiem (wygrała kobieta – Heidi Lucke z przebiegiem GS’a ponad 525 tys. km.). Zlotowicze wypili 14 tysięcy napojów bezalkoholowych, 15 tysięcy piwa, zjedli tony mięsiwa i sałatki kartoflanej.

Pokaz Chrisa Pffeifera na BMW Motorrad Days obejrzysz tutaj

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze