BMW M2 kontra BMW M4 – który ma lepszy wydech?

Pierwsze egzemplarze BMW M2 trafiają właśnie do salonów. W jednym z nich sprzedawcy postanowili przeprowadzić szybki pojedynek na wydechy. Do walki stanęły modele M2 i M4.

Nowe BMW M2 wzbudza sporo emocji. Niektórzy fani BMW określają je nawet mianem duchowego następcy legendarnego M3 E30, dzięki kompaktowym rozmiarom oraz atrakcyjnej cenie. 

Mały model jest napędzany turbodoładowanym silnikiem o pojemności trzech litrów. Rzędowa „szóstka” generuje 370 KM maksymalnej mocy oraz 465 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To sprawia, że M2 rozpędza się do setki w 4,5 sekundy. 

Z kolei BMW M4, które stanęło tuz obok, jest również wyposażone w trzylitrowy, rzędowy silnik. Jednak jest to trochę inna konstrukcja, w dodatku wspomagana przez podwójne doładowanie. W takim wydaniu model oferuje 431 KM oraz 550 Nm. Przyspieszenie do setki trwa 4,3 sekundy.

Zobaczcie z którego modelu wydobywa się dużo bardziej soczysty dźwięk.

Najnowsze

Jubileuszowy Land Rover z okazji Dnia Matki

Land Rover wyprodukował już 100 tys. egzemplarzy modelu Discovery Sport. Tak się szczęśliwie złożyło, że jubileuszową klientką była kobieta, która otrzymała samochód w przypadający w Dzień Matki.

W Wielkiej Brytanii Dzień Matki przypadał w tym roku 6 marca. Natalie Lipton, która zamówiła kilka miesięcy temu Land Rovera Discovery Sport nie spodziewała sie, że producent samochodów przygotowuje dla niej niespodziankę. Szefowie Land Rovera wraz z projektantami zaprosili dwójkę dzieci klientki do stworzenia specjalnej wersji Discovery Sport.

Dzieciaki wybrały spersonalizowane szaliki, koc piknikowy, a także specjalne uchwyty na napoje montowane z tyłu foteli. Na wszystkich akcesoriach pojawiły się spersonalizowane akcenty. Na butelkach do wody rysunki namalowane przez dzieci, foteliki z wygrawerowanymi imionami, a także książka kucharska z dedykacją od Jamesa Martina. Każdy członek rodziny otrzymał swoją poduszkę, kurtkę od Barbour w edycji przygotowanej dla Land Rovera oraz breloczek do kluczy.

Ten wyjątkowy egzemplarz pomalowany lakierem Corris Grey zjechał z linii produkcyjnej w Halewood dokładnie 29 lutego, dokładnie w 500 dni po rozpoczęciu produkcji .

 

Najnowsze

Wielki pyton pod maską samochodu

W naszej szerokości geograficznej typową zwierzyną znajdującą schronienie pod maską są koty lub fretki. Kierowcy w Afryce muszą być bardziej czujni. Pod maską może się czaić wielki pyton.

Przekonał się o tym Ben Mostert, który przeprowadził się do Zimbabwe. Dotychczasowi właściciele domu, do którego się wprowadzał przestrzegli go o obecności pytona, który lubi ukrywać się w domu lub samochodzie. 

Po kilku dniach Mostert postanowił złapać gada i eksmitować go w pobliskie rejony, żeby zarówno ludzie jak i zwierze mogli funkcjonować w spokoju. 

Jakież było jego zdziwienie, gdy kilka później odkrył pytona pod maską jego samochodu. Pyton skrył się pod maską samochodu. Jak to zrobił? Wspiął się po oponie i chłodnicy, po czym wygodnie ulokował na silniku. Na początku nie wiedział co zrobić, więc odpalił samochód i powoli przemieszczał się, licząc ze pyton sam opuści komorę silnika.

Gdy to nie dało efektu, postanowił otworzyć maskę, złapać zwierzę tuż przy głowie i przy pomocy drugiego człowieka wyekspediował pytona do pobliskiego buszu. Tym razem jednak trochę dalej, na wypadek gdyby zechciało mu się powrócić.

Najnowsze

Wyścigowy Aston Martin powstaje w 60 sekund

Produkcja samochodów wyścigowych to bardzo skomplikowany, ale fascynujący proces. Wygląda trochę jak budowa modelu z klocków Lego. Tylko w tym przypadku materiały są trochę bardziej zaawansowane.

Ekipa wyścigowa Prodrive postanowiła nakręcić film w technologii timelapse, który prezentuje cały proces budowy auta wyścigowego. Cała produkcja Astona Martina V8 Vantage GTE trwa zaledwie 60 sekund, ale prawdziwe tempo prac to co najmniej trzy tygodnie. 

Budowa samochodu zaczyna się od płyty podłogowej i klatki. Potem jest kładzione okablowanie, montowane zawieszenie oraz układ hamulcowy. Potem instalowany jest silnik oraz inne elementy wyposażenie. Całość może przypominać budowę z klocków, ale konsekwencje brakującej części będą w tym przypadku dużo poważniejsze. 

Samochód, który zbudowano na filmie wystartuje w klasie wyścigowej GTE Am. Za kierownicą Astona Martina V8 Vantage GTE z numerem 98 zasiądą kierowcy Paul Dalla Lana, Pedro Lamy i Mathias Lauda.

 

Najnowsze

Goodc

Jak Anastasia Nifontova dba o kondycję? (video)

Anastasia Nifontova to rosyjska zawodniczka, która z powodzeniem startuje motocyklem w zawodach: motocross, enduro, rally, supermoto i road racing. Jesteście ciekawi jak wygląda jej trening?

Anastasia oprócz realizowania szerokiego planu startów, udziela się we wszelakich mediach jako gość, producentka i prezenterka. Ma także głowę do interesów i jest oficjalnym dealerem marki Husqvarna w Rosji oraz oficjalnym sportowcem RED BULL.

 

By utrzymać formę Anastasia dba o swoja formę i dietę. Szczególnie zależy jej na większej wytrzymałości i zwiększeniu elastyczności ciała i siły:

 

 

{{ tn(11501) left }}Anastasia Nifontova swoje starty motocyklowe rozpoczęła w 1999 roku. W latach 2006-2007 należała do najlepszej trójki zawodniczek damskiego motocrossu w Rosji, a od 2006 roku startowała w mistrzostwach Europy i Świata. Lata 2008-10 spędziła na trenowaniu supermoto i wyścigów, a od 2013 jest całkowicie oddana startom w rajdach cross-country. W 2015 została mistrzynią w pucharze FIM.

Najnowsze