BMW M2 CS – szybkie, surowe i maksymalnie analogowe

BMW M2 CS zostało właśnie oficjalnie zaprezentowane przed premierą na salonie samochodowym w Los Angeles. To niezwykły model od niemieckiego producenta. Czemu? M2 CS jest maksymalnie surowe i analogowe - ma mocniejszy silnik niż M2 Competition, znacznie mniejszą masę, a do tego napęd na tył, analogowe zegary i hamulec ręczny.

Pod maską tego BMW znajdziemy sześciocylindrowy silnik rzędowy M TwinPower Turbo o pojemności 3,0 l, który zapewnia  moc 331 kW (450 KM), czyli o 29 kW (40 KM) więcej niż w BMW M2 Competition oraz maksymalny moment obrotowy, który wynosi 550 Nm. Sprint od 0 do 100 km/h M2 CS osiąga w 4,0 s (ze skrzynią manualną 4,2 s), natomiast prędkość maksymalna ze standardowym pakietem M Driver jest ograniczona elektroncznie do 280 km/h.

W standardzie od razu mamy adaptacyjny układ jezdny M z trybami Comfort, Sport i Sport+ oraz sportowe hamulce M z czerwonymi zaciskami, możemy, również opcjonalnie wyposażyć ten model w hamulce węglowo-ceramiczne M i aktywny mechanizm różnicowy M. Do dyspozycji mamy 6-biegową skrzynię manualną (po raz pierwszy w wyposażeniu standardowym modelu BMW CS), jak i opcjonalnie 7-biegową skrzynię dwusprzęgłową M (M DKG).

Na perwszy rzut oka widzimy bardzo ekskluzywny lakier metalizowany w kolorze niebieskim Misano. Uwagę zwracają, również lekkie 19-calowe kute obręcze kół Y Spoke w błyszczącym kolorze czarnym lub opcjonalnie w kolorze matowego złota, jak również specjalnie dobrane opony Michelin Pilot Sport Cup 2 w standardzie.Z tyłu samochodu prezentuje nam się układ wydechowy o udoskonalonym brzmieniu i wyglądzie z dwoma elektrycznie sterowanymi przepustnicami i czterema końcówkami rur wydechowych ze stali szlachetnej z logo M.

Wewnątrz samochodu mamy lekkie fotele sportowe M z BMW M4 CS o kubełkowym charakterze ze zintegrowanymi zagłówkami i paskami BMW M orazoparcia w skórze Merino i alcantarze z kontrastującym czerwonym stebnowaniem.Dodatkowo możemy wybrać sportową kierownicę M obitą alcantarą z czerwonym oznaczeniem na godzinie 12.

Ten wyczynowy model pozycjonowany jest powyżej BMW M2 Competition i stanowi kontynuację historii sukcesu modeli BMW M3 CS i BMW M4 CS. Cena podstawowa BMW M2 CS wynosić będzie około 95 000 euro. Skusilibyście się?

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

jasne, obłędny lakier 🙂 chętnie bym pojeżdził

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze