BMW M2 Competition pobiło (bardzo dziwny) rekord

Kiedy samochody biją jakieś rekordy, to zwykle są to rekordy prędkości, albo czasu potrzebnego na pokonanie okrążenia jakiegoś znanego toru. M2 nie pobiło żadnego tego typu rekordu, ale zdobyło rekord w przebijaniu balonów na czas. Laserem.

Rekord świata, w przebijaniu balonów w czasie 60 sekund, wynosi 63 sztuki. Przebija się je wiązkami laserowymi, emitowanymi z laserów trzymanych w rękach.

BMW podjęło się pobicia tego rekordu i umieściło taki sam laser w dolnej części zderzaka nowego M2 Competition. Auto następnie ruszyło po torze ułożony na wzór logo M GmbH, wzdłuż którego ustawiono balony. Efekt? 79 balonów w 60 sekund – nowy rekord świata.

Mamy jednak wątpliwości na ile wynik ten jest zasługą wzmocnionego do 410 KM silnika drzemiącego pod maską M2 Competition oraz zmodyfikowanego zawieszenia. Kierowca zwyczajnie kierował laser na kolejne, ustawione w linii prostej, balony i czekał aż wszystkie się przebiją, po czym zawracał. Bicie tego rekordu w wykonaniu człowieka nie polegało raczej na celowaniu laserem w długie rzędy balonów do momentu, aż wszystkie nie popękają.

https://www.youtube.com/watch?v=QzJeQOibd5s

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze