BMW celuje w Maybacha

BMW celuje w Maybacha

17 sierpnia 2016
Bawarski koncern koncentruje się na ciągłym poszerzaniu swojej gamy modelowej. Najnowsze plotki mówią, że BMW zamierza jeszcze przed końcem dekady wystawić swojego konkurenta dla Maybacha.
Loading module...

Jak widać posiadanie w portfolio koncernu marki Rolls-Royce nie wystarcza. BMW zamierza spróbować swoich sił w walce o segment ultra luksusowych samochodów. Kilka dni temu pojawiły się informacje, że Bawarczycy zamierzają zrezygnować z Serii 6 na rzecz modelu z cyferką 8 w nazwie, a teraz przyszedł czas na kolejny model.

BMW Serii 9 zostanie wycelowane w Maybacha. Auto powstanie na tej samej płycie podłogowej co flagowa Seria 7, ale zostanie ona dodatkowo wydłużona. Zapowiedź takiego modelu mogliśmy zobaczyć dwa lata temu podczas targów motoryzacyjnych w Pekinie. BMW wystawiło wtedy koncept o nazwie Vision Future Luxury. 

Auto, które zadebiutuje przed końcem tej dekady będzie skupiało się na dostarczeniu maksymalnego komfortu dla pasażerów zajmujących tylne fotele. Dla każdego z nich znajdzie się indywidualny ekran oraz system multimedialny. 

Pod maską takiego samochodu na pewno pojawi się jednostka V12 o pojemności 6,6 litra. Póki co silnik jest dostępny w modelu M760Li xDrive, gdzie dostarcza za pomocą ośmiobiegowej skrzyni automatycznej na wszystkie koła 600 KM oraz 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Niewykluczone, że BMW Zainstaluje pod maską silnik elektryczny, który będzie wspomagał jednostkę spalinową.

BMW nie potwierdziło jeszcze planów wprowadzenia takiego modelu, ale w zeszłym roku dyrektor zarządzający marki powiedział, że jest wielkim fanem idei poświęconej Serii 9, ponieważ marka prędzej czy później wprowadzi taki model.

Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!