BMW 225xe Active Tourer – samochód, który poradzi sobie w miejskiej dżungli

Właśnie debiutuje nowe BMW 225xe Active Tourer. Tym razem w wariancie z napędem hybrydowym typu plug-in, wyposażone w najnowszą technologię ogniw akumulatorowych. Co jeszcze znajdziemy w wyposażeniu standardowym tego modelu?

Akumulator nowej generacji w BMW 225xe Active Tourer zwiększa zasięg tego wszechstronnego auta miejskiego o ponad 25 procent do 55-57 kilometrów*. Zoptymalizowano również wydajność napędu hybrydowego typu plug-in. Nowe BMW 225xe Active Tourer, które na bieżąco rozdziela moc generowaną przez silnik spalinowy i elektryczny na wszystkie cztery koła za pośrednictwem idealnie przystosowanego do pojazdu hybrydowego napędu na wszystkie koła, może teraz pochwalić się zużyciem paliwa od 2,1 do 1,9 litra na 100 kilometrów.

Akumulator może być ładowany ze zwykłego domowego gniazdka elektrycznego za pomocą standardowego kabla. Do pełnego naładowania akumulatora potrzeba wówczas około 5 godzin.Gniazdko ładowania znajduje się pod oddzielną klapką umieszczoną w lewym przednim błotniku. Wysokonapięciowy akumulator nowego BMW serii 2 Active Tourer umieszczony jest pod tylną kanapą, dzięki czemu pojemność bagażnika ograniczona jest tylko w niewielkim stopniu. Pojemność bagażnika w nowym BMW 225xe Active Tourer nie jest ograniczona przez napęd hybrydowy w podstawowej wykorzystywanej przestrzeni i wynosi 400 litrów. Oparcie tylnej kanapy jest standardowo dzielone w proporcjach 40:20:40, umożliwiając w razie potrzeby zwiększenie pojemności bagażnika do 1350 litrów.

Nowe BMW 225xe Active Tourer jest wyposażone w 3-cylindrowy silnik benzynowy BMW TwinPower Turbo o pojemności 1,5 litra i mocy 100 kW (136 KM), który generuje moc przekazywaną na przednie koła za pośrednictwem 6-stopniowej skrzyni biegów Steptronic, a także silnik elektryczny o mocy 65 kW (88 KM) napędzający oś tylną. Łączna moc obu jednostek napędowych wynosi 165 kW (224 KM) przy maksymalnym momencie obrotowym 385 Nm. 

Hybrydowy model przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,7 sekundy. Oprócz tego elektryczne doładowanie w układzie napędowym zapewnia dodatkową, bezpieczną rezerwę mocy, umożliwiając sportowy styl jazdy na przykład podczas wyprzedzania poza miastem. Prędkość maksymalna nowego BMW 225xe Active Tourer wynosi 202 km/h. W trybie całkowicie elektrycznym samochód może osiągać prędkość do 130 km/h.

Oferta wyposażenia standardowego dopasowanego do modelu obejmuje również 17‑calowe koła ze stopów lekkich, system nawigacyjny, 2-strefową klimatyzację automatyczną oraz klimatyzację postojową. Wnętrze można wstępnie przygotować do jazdy dzięki usługom BMW Connected, korzystając ze smartfonu. Jako alternatywa dla wersji podstawowej nowe BMW 225xe Active Tourer jest także dostępne jako model Advantage, Sport Line, Luxury Line i M Sport. Oprócz tego w modelu hybrydowym dostępne są niemal wszystkie elementy wyposażenia dodatkowego BMW serii 2 Active Tourer.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze