Bezobsługowa wypożyczalnia samochodów CarSharing w Warszawie!

Bezobsługowa wypożyczalnia samochodów CarSharing w Warszawie!

24 lutego 2017
5
Niebawem na warszawskich ulicach pojawi się CarSharing, czyli podobnie jak w przypadku Verturilo, system bezobsługowego wypożyczenia, w tym przypadku będą to jednak nie rowery, lecz samochody.

Większość Warszawiaków zna system wypożyczania rowerów miejskich Verturilo. Od 1 marca do 30 listopada mieszkańcy stolicy skorzystali z nich 1 866 423 razy, a grono użytkowników powiększyło się o ponad 70 000 osób.

Samochody CarSharingowe również można będzie zostawiać w dowolnym miejscu w Warszawie, wszędzie tam, gdzie parkowanie nie jest zabronione. Co ciekawe, firma uruchamiająca usługę - Panek S.A. - pokryje koszt zaparkowania samochodu nawet w miejskich, płatnych strefach parkowania. Auta zostaną zaparkowane w różnych miejscach w stolicy, ich lokalizacje będą widoczne na mapie aplikacji mobilnej. Wypożyczenie samochodu będzie bardzo proste i intuicyjne, samochód otworzymy i zamkniemy smartfonem.

Kto będzie mógł wypożyczyć auto?
Samochód będzie mógł wypożyczyć każdy, kto ma prawo jazdy od przynajmniej roku. Warunkiem jest także posiadanie karty debetowej i zarejestrowanie w systemie na stronie internetowej firmy świadczącej te usługi lub w aplikacji Panek CS.

Jak wypożyczyć auto?
Samochody będą rozlokowane w całej Warszawie. Jedyne co trzeba będzie zrobić to ściągnąć aplikację, zarejestrować się, odnaleźć na mapie najbliżej zaparkowany samochód i wybrać go klikając w odpowiednią ikonę. Od tego czasu będzie 15 minut na dojście do auta, to coś w rodzaju bezpłatnej rezerwacji. Kolejny krok to ponowne uruchomienie aplikacji, która pozwoli otworzyć auto.

Ile to będzie kosztować?
Użytkownik będzie płacił za czas i dystans, oczywiście dostępne będą różne pakiety, jednak opłata podstawowa to 0,5 zł za minutę jazdy i 0,5 zł za przejechany kilometr.

Wynajemca w swoim materiale prasowym mówi:
"Zasady wynajmu i rozliczeń nowej usługi Panek CarSharing są przejrzyste, brak opłat dodatkowych, brak „haczyków”. Usługa z założenia ma być szeroko dostępna i prosta. Ideą CarSharingu jest zamiana kupowania na użytkowanie. (...) CarSharing to jednak nie tylko alternatywa dla posiadania własnego samochodu. Auta mogą być wykorzystywane jako dopełnienie transportu publicznego, tam gdzie komunikacja jest niewydolna, lub nocami, kiedy taksówki są drogie. Jest to też ciekawa propozycja dla studentów i przyjezdnych. CarSharing z pewnością zainteresuje także firmy, dla których zostanie przygotowana specjalna oferta wynajmu."

CarSharing startuje 1 kwietnia, jednak już w marcu firma będzie szukać testerów nowej usługi, którym samochody zostaną udostępnione za darmo.

Komentarze

Aldek100
28 lutego 2017 20:38
Osobiście wierzę, że tak duży Car Sharing jaki przygotował Panek zadziała i mieszkańcy stolicy będą z niego chętnie korzystali. Zmieniają się czasy i takie innowacje są nam potrzebne.
Janek
07 marca 2017 00:48
Dostępność dostępnością ale te kilkanaście samochodzików od 4Mobilty to prawie nic.
Michał
07 marca 2017 12:56
niby 4 Mobility ma CS, jednak nie można zwracać auta tam, gdzie się chce, tylko trzeba wracać do miejsca wydania a to jest kłopotliwe. Mi nie przypadło do gustu
logik
20 marca 2017 16:35
az się boje tych co maja prawo jazdy a nie jeżdża Bo jest różnica między tymi co jeżdzą a tymi maja przerwe kilka lat w prowadzeniu pojazdu
msg
07 czerwca 2017 14:20
Z trzech prezentuje się najlepiej. Duża strefa zwrotu. Niestety nie obejmująca całej warszawy.