Benzyna za mniej niż 4,80 zł za litr ?

Zdaniem analityków już wkrótce na polskich stacjach paliwowych za litr benzyny zapłacimy mniej niż 4,80 zł. Spodziewana obniżka cen to wynik lipcowej decyzji o zniesieniu sankcji gospodarczych nałożonych w 2012 roku na Iran i zgłoszeniu gotowości tego państwa do zwiększenia sprzedaży ropy do miliona baryłek dziennie.

Szansę na powyższy scenariusz określono na 3/8. Jednocześnie analitycy ostrzegają przed przesadnym huraoptymizmem, szacując prawdopodobieństwo, że cena paliwa nie spadnie poniżej 4,80 zł/l kursem wynoszącym 9/5. Na cenę benzyny na polskich stacjach ma wpływ także tzw. marża rafineryjna, której spadku raczej nie powinniśmy się spodziewać. Rafinerie najprawdopodobniej będą chciały odrobić wcześniejsze straty.

Analizie poddano również cenę baryłki ropy. Zdaniem londyńskiego bukmachera, mimo prognozowanego spadku, nie osiągnie ona jednak poziomu poniżej 40 USD za baryłkę, czego wyrazem jest kurs na poziomie 1/4. Nie znaczy to jednak, że taka sytuacja jest niemożliwa. Szansę, że koszt zakupu baryłki spadnie poniżej magicznej granicy 40 USD określono na 5/2 . 

 

TAK

NIE

Cena paliwa na polskich stacjach spadnie poniżej 4,80 zł/l

3/8

9/5

Cena baryłki ropy spadnie poniżej
40 USD

5/2

1/4

Źródło: Unibet

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

666/616

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze