Paula Lazarek

Bentley Flying Spur Hybrid Odyssean Edition – 544 KM i zasięg ponad 700 km

Bentley Motors zaprezentowało limitowaną serię modelu Flying Spur Hybrid – Odyssean Edition. Do wykończenia samochodów wykorzystano nowe, zrównoważone materiały i rozwiązania, takie jak fornir z otwartymi porami pokryty warstwą lakieru o grubości jedynie 0,1 mm.

Najnowsza wersja modelu Flying Spur wyróżnia się przede wszystkim wnętrzem. Projektanci marki podjęli się wprowadzenia szerszego zakresu zrównoważonych materiałów, biorąc za wzór zaprezentowany przed dwoma laty samochód koncepcyjny EXP 100 GT. 

Klienci, którzy zamówią egzemplarz z Odyssean Edition, znajdą w jego środku m.in. elementy tweedowe wykonane z brytyjskiej wełny, utrzymane w stonowanych kolorach. Na specjalne życzenie również standardowe dywaniki o grubym włosiu mogą zostać wymienione na wersje z jagnięcej wełny, co nada wnętrzu jeszcze cieplejszego i bardziej naturalnego charakteru. Fornirowe wykończenie przygotowane z drewna Koa zostało pokryte o 90% mniejszą warstwą lakieru, dzięki czemu powierzchnia zachowała wygląd i strukturę naturalnego materiału. Drewno zostało pokryte trzema cienkimi warstwami lakieru o łącznej grubości jedynie 0,1 mm.  

Do modelu wprowadzono również elementy skórzane pochodzące ze zrównoważonych źródeł. W procesie projektowania serii Odyssean Edition zespół Bentley Motors inspirował się egzemplarzem modelu Flying Spur z 1955 roku, który po 66 latach wciąż może się pochwalić najwyższą jakością skóry. Klienci mają zapewniony wybór jednej z pięciu specyfikacji kolorystyki skóry: Beluga, Porpoise, Cricketball, Brunel i Burnt Oak, które korespondują ze skórzanymi powierzchniami utrzymanymi w jasnym odcieniu Linen. Na elementach skórzanych jest widoczny charakterystyczny dla modelu Flying Spur diamentowy haft, wykonany z pomocą trójkolorowej nici.

Charakterystyczne barwy

Seria Odyssean Edition wprowadza również wyjątkowe połączenie kolorystyczne karoserii modelu. Samochód przyciąga wzrok akcentami w kolorze Pale Brodgar na 21-calowych kołach, oprawie przednich i tylnych lamp czy bocznych listwach. Projektanci rekomendują do serii paletę sześciu barw lakieru harmonizujących z odcieniem Pale Brodgar, lecz klienci mogą wybrać dowolny z zasobnej oferty Bentleya. 

Efektywność hybrydy

Model Flying Spur Hybrid wpisuje się w strategię marki Beyond100, która zakłada wprowadzenie pełnej oferty samochodów hybrydowych do 2026 roku oraz elektrycznych od 2030 roku. Nowy pojazd ma potwierdzić, że proces hybrydyzacji może odbywać się przy zachowaniu niezmiennie wysokiego poziomu luksusu i wydajności. Wewnętrzne badania zespołu Bentleya wykazały, że niemal wszyscy użytkownicy pierwszego zelektryfikowanego modelu marki, Bentaygi Hybrid, korzystają z trybu elektrycznego, a połowa z nich przemierza dziennie odległość mniejszą niż 48 km. Oznacza to możliwość przemieszczania się codziennie jedynie w bezemisyjnym trybie elektrycznym. 

Flying Spur Hybrid zapewni kierowcy łączną moc 544 KM oraz 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki silnikowi 2,9-l V6 i jednostce elektrycznej samochód rozpędzi się od 0 do 100 km/godz. w 4,3 sekundy. Zasięg w pełni zatankowanego i naładowanego pojazdu wyniesie ponad 700 km. 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze