Bądź kreatywna i wygraj z Mazdą!

Masz w głowie obraz wymarzonego auta lub ciekawego rozwiązania w jego wnętrzu i potrafisz go przelać na papier? Weź udział w nowym konkursie Mazdy: Zoom-Zoom Mazda Design, wspierającym zdolnych i pełnych pasji artystów i amatorów.

 

fot. Mazda

Skończone 18 lat i własna wizja wymarzonego samochodu lub elementu jego wyposażenia, a także umiejętność przelania tej wizji na papier oto podstawa nowego, ciekawego konkursu Mazdy dla kreatywnych.

 

Już 26 kwietnia japoński producent rozpocznie na swojej stronie internetowej zbieranie prac aby zamknąć rywalizację ponad miesiąc później – 7 czerwca.

W konkursie Zoom-Zoom Mazda Desing mogą wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy – pasjonaci projektowania i samochodów. Jak zapowiada organizator, najbardziej liczyć się będzie bowiem nie technika przygotowania projektu, a jego innowacyjność, estetyka, oryginalność i użyteczność, a także realność wdrożenia. Każdą pracę musi uzupełniać krótki opis koncepcji autora. Konkurs ma być uosobieniem filozofii zoom-zoom: radość życia, dynamim i pasja mają pobudzić ludzi do tworzenia najbardziej nieoczekiwanych pomysłów.

Kto wyśle pracę niech oczekuje ich rzetelnej oceny. W jury zasiądzie bowiem Krzysztof Bielski (z ramienia patrona Instytutu Wzornictwa Przemysłowego), niezależny car designer – Janusz Kaniowski, Peter Birthwhistle – główny projektant Mazdy w Europie, dziennikarz motoryzacyjny Wojciech Sierpowski oraz znany z telewizji duet: Dorota Wellman i Marcin Prokop.

Macie jakieś pomysły na pedały wygodne dla obcasów lub możliwość kontrolowania naszej pociechy podczas jazdy? Jeśli tak, koniecznie wysyłajcie. Trzymamy kciuki!

Najnowsze

Lamborghini po wodzie

Jedni jeżdżą Lamborghini w mieście, inni wybierają się nim na narty, a jeszcze inni mkną nim po wodzie. Ci ostatni to właściciele pięknej łodzi sygnowanej logo marki z Santa Agatha.

Wygląda jak uczestnik tajnych operacji, lecz w środku zachwyca luksusem.
fot. Mauro Lecchi

Luksusowy jak Lamborghini i równie imponujący jak samochody tej marki… jacht autorstwa designera Mauro Lecchi to ta sama charakterystyczna stylistyka nadwozia i równie piękne wnętrze.

Unikatową łódź, podobnie jak najnowsze modele Lambo charakteryzuje wiele podobnych elementów m.in. ostre kąty, matowam powłoka i  znane z modelu Reventon „wloty” boczne. W 15-metrowej motorówce na specjalną uwagę zasługują też opływowe okna. No i ten niesamowity, grafitowy odcień, jakże inny od białych żaglówek, jakich pełno na Zalewie Zegrzyńskim.

„Wodne” Lamborghini jest szerokie na 4 metry, a wysokie na 3 metry. Dzięki wykorzystaniu włókien węglowych maszyna jest lekka. Do wyboru są trzy jednostki napędowe; wszystkie pozwalają mknąć praktycznie nad taflą wody jak błyskawica: Volvo Penta IPS 900 (diesel) o mocy 2 x 700 KM, szybszy 2 x 950 KM Seatek (również diesel) i benzynowa jednostka Lamborghini 12V: 2 x 3 x 550 KM.

W środku czeka prawdziwy raj: centrum rozrywki, bar, przytulne kanapy, sypialnie (daleko im do standardu kajut), a nawet jacuzzi. Na zewnątrz do dyspozycji gości Lamborghini są aż dwa pokłady: na rufie i na dziobie.

Najnowsze

Mediolańskie taxi od Volkswagena

Włoskie podróżowanie taksówkami to nie tylko skorzystanie z pomocy usłużnego ragazzo i wskoczenie do jego fiata 500, czy na niewielkie siodełko retro Vespy. To również ekologia i ekonomia, może jeszcze nie dziś, ale w przyszłości. Dowiedz się, co wymyślili spece z Volkswagena.

Ekologiczne samochody na stałe goszczą już na miejskich ulicach.
fot. Volkswagen

Lokalne taksówki o sporym zasięgu przejazdu na jednym doładowaniu – oto najnowszy projekt Volkswagena. Jego Milano Taxi mają być elektrycznymi pojazdami o niewielkich wymiarach i sporych możliwościach.

Nowoczesne taksówki zgodnie z mediolańską tradycją mają być zielono-czarne, a swoim wyglądem będą przypominać mini van’y. Dzięki szeroko otwieranym drzwiom, w łatwo dostępnym wnętrzu niemiecki koncern chce zainstalować ekrany dotykowe dla kierowcy i pasażerów.

Zielone Volkswageny będą poruszać się dzięki elektrycznemu silnikowi o 85 kW i baterii litowo-jonowej. Na jednym doładowaniu pojazd może przejechać nawet 300 kilometrów. Piazza del Duomo i teatr La Scala są więc w zasięgu naszej ręki… niedługo. Do rzeczywistej premiery taksówek bowiem jeszcze kilka lat (2013). Na razie, od dzisiaj, prototypowy model można obejrzeć na targach w Hannowerze.

Najnowsze

Audi pomaga zdobyć dziewczynę? Film.

Podobno łatwo zdobyć dziewczynę jeżdżąc Audi R8. Tylko trzeba jeszcze być Iron Man'em... Obejrzyj elektryzujący zwiastun filmu.

fot. Audi

Zdaniem marketingowców z Audi, dzięki nowemu R8 V10 Spyder można łatwo zdobyć dziewczynę.

Czy tak jest? Pewnie tak, zważając na popularność modelu i potencjalnie kilka sztuk, które sprzedadzą się w Polsce można być chociaż unikatowym. Ci panowie, którzy usiądą za jego kierownicą mogą mieć, zgodnie z zasadą prawdopodobieństwa, szczęście w miłości. Szczęście mogą mieć jednak również jeżdżące Audi panie i wszyscy Ci, którzy usiądą za kierownicą innych aut, bo choć R8 to piękny i niezwykły samochód, my – kobiety, cenimy sobie w mężczyznach coś więcej niż zasobność portfela i szybkie, niezwykłe auto!

Przejdźmy jednak od rozważań krążących wokół psychologii ewolucyjnej, a skupmy się na prezentowanym filmiku. Przed wami krótki zwiastun nowego hitu kinowego Iron Man 2 (w Polsce w kinach 2 dni po premierze amerykańskiej, a więc 30 kwietnia), będący tłem premiery najnowszego Audi R8 Spyder.

Szybka akcja, zaawansowana technika i romans w tle – oto kwintesencja reklamy nowoczesnych samochodów…

Najnowsze

Opakuj swój samochód

Nie gładki, nie czerwony, nie w kwiaty, jakie może mieć każdy. Samochód opakowany czyli samochód spersonalizowany. Chcesz "ubrać" go w kolorowe, oryginalne ubranko? Poczytaj o samochodowych opakowaniach.

Najnowsze