Babcia za kierownicą

Według najnowszych badań Szpitala Dziecięcego w Filadelfii jazda z dziadkami jest dla dzieci bezpieczniejsza niż z rodzicami.

fot. Motocaina.pl

W badaniach przeanalizowano wnioski o odszkodowania w wypadkach drogowych, składane u jednego z ubezpieczycieli w latach 2003-2007. Przejrzano dane z 15 stanów USA, także dokonano wywiadów z kierowcami. Według tych raportów zweryfikowano, że o stwierdzeniu, że dzieci są bezpieczniejsze, gdy prowadzą dziadkowie świadczy nie liczba wypadków, ale skala odniesionych obrażeń przez najmłodszych pasażerów.

Autor badań dr Fred Henretig oznajmił: „Ze zdziwieniem odkryliśmy, że liczba urazów w wypadkach, w których dziadkowie byli kierowcami, jest niższa niż wtedy, gdy to rodzice prowadzili samochód. „

W analizowanych przypadkach uczestniczyło 12 000 dzieci do 15 roku życia. Wyniki pokazują, że choć osoby starsze mają więcej stłuczek to dzieci o blisko 1/3 rzadziej odnosiły obrażenia w wypadkach, niż gdy za kierownicą siedział któryś z rodziców.

Jak sugeruje autor badań: „ Możliwe, że dziadkowie bardziej stresują się jazdą z cennym ładunkiem w postaci wnuków, dlatego też starają się jeździć bezpieczniej”.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze