„Baba” za kierownicą w King of Poland Ultra 4 Europe!

Już 11 – 13 października br. w polskiej rundzie ultra4 Europe czyli King of Poland wystartuje jedyna kobieta w roli kierowcy - Marzena Kaczmarek w teamie z pilotem Bartoszem Kulpińskim czyli Maszka Team.

Marzena – offr-oaderka z wieloletnim stażem, świetnie radzi sobie w najtrudniejszych terenach. W tym roku Maszka Team uplasował się w czołówce dwóch odbywających się równolegle zawodów: 3 miejsce w Breslau 500 i 4 miejsce  w najważniejszym maratonie off-roadowym Europy Breslau Poland w klasie extreme open. Ponownie spotkają się podczas rajdu King of Poland z międzynarodową obsadą m.in. Jimem Marsdenem, tym razem startują w różnych klasach.

– Podczas Breslau ścigaliśmy się w jednej klasie z Jimem Marsdenem i  stanęliśmy na podium. Rajd King of Poland  otwiera nowe możliwości dla polskich zawodników, daje szansę zmierzenia się z najlepszymi załogami z Europy i otwiera perspektywy startów za granicą w lidze Ultra4. Będzie to wymagało modyfikacji niektórych aut, a nawet ich zmiany, ale  warto. To nowa, ciekawa formuła rajdu w Polsce.  To połączenie stylu cross country z ekstremalnie trudnym rockcrawlingiem. Tor Olszyna  Motopark  daje duże możliwości, to jedyny  tak duży i profesjonalnie przygotowany tor w Europie. Polska edycja zapowiada się, że będzie zupełnie inna niż dotychczasowe europejskie i bardzo ciekawa dla zawodników z innych krajów. Organizatorzy Ultra 4 wprowadzą swoją jakość a my Polacy swoją i powstanie coś nowego, coś czego do tej pory nie było. A nam życzcie… mety w dobrym tempie – prosi zawodniczka.

King of Poland to pierwsza w Polsce i czwarta, ostania runda europejskich mistrzostw samochodów terenowych ULTRA4. Finałowa runda rozegra się w Olszyna Motopark – największym torze offroadowym w Europie.  W ramach ligii europejskiej Ultra4 odbyły się już trzy eliminacje: King of Britain, King of France, King of Portugal. Ultra4 Europe stanowią eliminacje do głównego, legendarnego już wyścigu organizowanego w USA – King of the Hammers.

Zwycięzca King of Poland zgarnie nagrodę w wysokości 10 tysięcy dolarów! To największa wygrana w historii rajdów Ultra4 w Europie! Dodatkowo dla najlepszej polskiej załogi w klasie Ultra4 organizator przewidział darmowe wpisowe na King of the Hammers 2019 wraz z pokryciem kosztów transportu auta do USA i z powrotem!

Rajd King of Poland daje możliwość polskim offroad-erom zmierzenia się z czołowymi zawodnikami Europy. Wyścig rozgrywany jest na odpowiednio przygotowanej pętli o długości 22 km. Całkowita długość trasy wyniesie ok. 400 km. Na zawodników czekają piaszczyste, szutrowe odcinki, szybkie proste, ciasne zakręty, zjazdy, podjazdy, trawersy oraz ekstremalnie trudne przeszkody w postaci kamieni i wielkich głazów. Właśnie ta seria rajdów słynie z widowiskowych i urozmaiconych tras.

Na trasie zobaczymy wielkie, wytrzymałe maszyny o mocy nawet 750 koni!

W czwartek 11 października w godzinach 9.00 – 10.30 w Olszynie odbędzie się parada załóg  na  rynku w Lubaniu, o godzinie 11.00 będzie miał miejsce uroczysty start. W tym samym dniu o godzinie 16.00 rozegra się prolog w Olszyna Motopark. W dniach 12-13 października, zawodnicy będą się ścigać na torze w godzinach od 9.00 do 16.00. Wygra ten team, który w swojej klasie zaliczy najwięcej okrążeń w wyznaczonym czasie. Rajd King of Poland zakończy się uroczystym wręczeniem nagród i wyborem zwycięzcy Ultra4 i King of Poland dnia 13 października o godzinie 18.00 na zamku Czocha. Koronacja Królów na prawdziwym tronie!

Zapraszamy do kibicowania!

Informacje po polsku  na stronie FB wydarzenia: https://www.facebook.com/Ultra4-King-of-Poland-2018-Pomoc-Techniczna-Porady-Informacje-430043110842531

HARMONOGRAM RAJDU KING OF POLAND 2018

CZWARTEK 11 Październik 2018

09:00 – 10.30 – Parada załóg w Olszynie ul. Wolności ( wydzielona strefa kibica) i  przejazd z Olszyny do Lubania  w eskorcie policji

11:00 – Prezentacja pojazdów  na rynku w Lubaniu i  start honorowy (wydzielona strefa kibica)

16:00 – King of Poland – Prolog dla wszystkich klas

PIATEK 12 Październik 2018

09:00 – 16. 00 Rajd King of Poland

SOBOTA 13 Październik 2018

09:00 – 16. 00 Rajd King of Poland

18:00 – Wręczenie nagród na Zamku Czocha

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze