Autostrady w Polsce – kolejne podwyżki

Dróg szybkiego ruchu w Polsce jest jak na lekarstwo, a co najgorsze, są coraz droższe. Prywatni koncesjonariusze już zapowiedzieli tegoroczne podwyżki. Od marca podrożeje przejazd autostradą A4, a zarządca autostrady A2 również może podnieść stawki.

„Dziennik Gazeta Prawna” dowiedział się, że koncesjonariusz autostrady A2 rozważa podwyżkę opłat za przejazd. W tej chwili trasa z Nowego Tomyśla do Konina kosztuje 36 groszy za kilometr, czyli najdrożej w Polsce. To o ponad 3,5 raza więcej niż na płatnych odcinkach należących do GDDKiA.

Władze spółki Autostrada Wielkopolska SA poinformowały, że ostateczna decyzja w tej kwestii jeszcze nie zapadła. Na pewno zmiany nie nastąpią przed 1 marca, czyli zakończeniem ferii zimowych.

Za to możemy być pewni, że od początku marca przejazd odcinkiem autostrady A4 z Krakowa do Katowic podrożeje z 26,50 do 30 zł dla samochodów ciężarowych i dostawczych. GDDKiA była przeciwna podwyżkom z uwagi na możliwość zwiększenia ruchu ciężkiego na drogach alternatywnych wobec autostrady, ale podniesienie stawek jest autonomicznym uprawnieniem koncesjonariusza.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze