Audi RS 5 DTM – światowa premiera na targach w Genewie
Audi Sport zaprezentowało samochód, który w sezonie 2013 wystartuje w serii długodystansowych wyścigów DTM. Znane są też składy załóg Audi.
Parametry techniczne samochodów wyścigowych DTM wraz z końcem sezonu 2012 „zamrożono” odgórnie na mocy nowych przepisów. Ich dalsze udoskonalanie było możliwe tylko w ograniczonym zakresie. Dlatego Audi Sport skoncentrowało się zimą na sprawdzeniu ponad 4 tysięcy części, składających się na każde z aut, które startowały w DTM w sezonie 2012, szukając nowych rozwiązań.
Audi RS 5 DTM to również nazwa nowego typu samochodu. Audi chce w ten sposób nawiązać w wyścigach DTM bezpośrednio do modeli produkcji seryjnej, które odniosły największy sukces rynkowy.
![]() |
|
fot. Audi
|
W sezonie 2013 wystartuje osiem RS 5 DTM. Prowadzić je będą trzy sprawdzone teamy: Audi Sport Teams Abt Sportsline, Phoenix i Rosberg. Ich składy zostały wzmocnione, a dodatkowo nastąpiły przetasowania w zespołach kierowców. Nowym kolegą dwukrotnego mistrza DTM Szweda Mattiasa Ekströma w Audi Sport Team Abt Sportsline jest nowy nabytek – Brytyjczyk Jamie Green. Podczas prezentacji w Genewie to właśnie on wprowadził Audi RS 5 DTM na scenę. Nowy sezon DTM rozpocznie się 5 maja na torze Hockenheim. W programie znajduje się dziesięć imprez, z których sześć rozegranych będzie w Niemczech. Do tego dochodzą gościnne wyścigi w Austrii, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz premiera w Rosji – 4 sierpnia na torze Moscow Raceway. Audi RS 5 DTM po raz pierwszy pojawi się na torze wyścigowym podczas jazd testowych od 26 do 29 marca w Barcelonie i od 9 do 12 kwietnia w Hockenheim. W pierwszym dniu jedna z trybun będzie otwarta dla publiczności.
Najnowsze
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi zaawansowane prace nad Obwodnicą Aglomeracji Warszawskiej – inwestycją, która otoczy stolicę drogowym pierścieniem o długości blisko 160 kilometrów. Właśnie ogłoszono nowe przetargi, a władze drogowe przedstawiły precyzyjny harmonogram dla poszczególnych odcinków. -
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach
-
Oto najwyższa estakada w Polsce – 80 metrów nad ziemią! Rakieta Falcon 9 mogłaby się zmieścić pod spodem
-
Mercedes VLE: luksusowa limuzyna, van, a może statek kosmiczny? Dokąd zmierzasz motoryzacjo…
-
Xpeng P7+ za 198 tys. zł: luksus jak w Porsche i ładowanie w 12 min. Testowałam go w Chinach – Tesla ma się czego obawiać!

Zostaw komentarz: