Aplikacje na długi weekend

Z myślą o kierowcach i miłośnikach podróży powstało wiele aplikacji, które przydadzą się zarówno podczas długich wyjazdów, jak i krótkiego wypadu za miasto.

Opady deszczu czy zbyt niska temperatura potrafią zepsuć nawet najlepszy wyjazd. Dlatego już na etapie planowania, warto skorzystać z aplikacji, które pomogą przewidzieć pogodę, np.  AccuWeather. Takie udogodnienie z pewnością pomoże lepiej zaplanować miejsce wyjazdu, aktywności w poszczególnych godzinach w ciągu dnia, a nawet… odpowiednią na dany dzień fryzurę. Aplikacja podaje bowiem również nietypowe informacje, np. o tym, jak duże jest ryzyko skręcania włosów czy przeziębienia w danym momencie.

Podróżowanie wiąże się również z przemyślaną koncepcyjnie i skomplikowaną logistyką – szczególnie jeżeli wyjeżdżamy całą rodziną. Listę rzeczy do zabrania warto zacząć przygotowywać wcześniej, aby tuż przed wyjazdem nie okazało się, że czegoś brakuje lub o czymś zapomnieliśmy. Najlepszym miejscem na zebranie tych wszystkich informacji będzie smartfon. Aplikacja Packing pro pozwala na przygotowanie bardzo przemyślanej i uporządkowanej listy. Segreguje rzeczy np. pod względem przeznaczenia czy pogody, układa je w kategorie, dzieli na rzeczy dla poszczególnych członków rodziny i udostępnia, co dodatkowo pozwala przydzielić zadania przed wyjazdem.

Wyjeżdżając w trasę chcielibyśmy być u celu jak najszybciej, nie płacąc mandatów za zbyt szybką jazdę. Z pomocą przychodzą nawigacje na smartfony, takie jak NaviExpert, które nie tylko nawigują, ale także chronią przed mandatami, dzięki temu, że ostrzegają przed fotoradarami i kontrolami drogowymi. Podczas pobytu na urlopie warto korzystać także z jednej z najbardziej wszechstronnych aplikacji turystycznych – TripAdvisor, która nie tylko pomaga znaleźć miejsca noclegowe w pobliżu, restauracje czy loty, ale także wyświetla rekomendacje i oceny wybranych miejsc. Po tym, gdy na podstawie recenzji wybierzemy hotel, możemy go także zarezerwować z poziomu aplikacji.

To nie wszystko, co dla miłośników aktywnego spędzania czasu przygotowali producenci aplikacji. Posiadaczy smartfonów spragnionych sportowych wrażeń wyposażyli także w ogromną liczbę aplikacji zgodnych z ich hobby. Wszystkim żeglarzom, kitesurferom i windsurferom, którzy zamierzają rozpocząć sezon podczas nadchodzącej majówki, na pewno przyda się aplikacja, która pozwoli poczuć wiatr we włosach – Windhunter. Do tych, którzy wolą góry niż wodę, skierowano aplikację, która pomaga zaplanować wędrówki po górskich szlakach – Trial.pl. Rowerzystom i biegaczom spodoba się np. Sports Tracker, dzięki której nie tylko poznają dobre trasy joggingowe i rowerowe, ale także będą mogli śledzić wyczyny swoje i innych sportowców. A dla miłośników grillowania przygotowano aplikację Grill-it!, która udostępnia różnorodne przepisy na potrawy z grilla.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze