Alfa Romeo prezentuje ekskluzywny rower 4C IFD

Rower Alfa Romeo? A dlaczego by nie? Oto projekt zainspirowany kompaktowym supersamochodem 4C, wyprodukowany przez centrum stylu Alfa Romeo i Compagnia Ducale, który jest w całości wykonany ręcznie we Włoszech.

Rower 4C IFD i Alfa Romeo 4C
fot. Alfa Romeo

Rower „4C IFD” (Innovative Frame Design –  Innowacyjna Konstrukcja Ramy) został wyprodukowany po intensywnych pracach badawczych, które miały na celu nadanie ramie maksymalnej lekkości.

Ta sama idea przyświecała inżynierom Alfy Romeo podczas projektowania modelu 4C, których celem było osiągnięcie stosunku masy do mocy poniżej 4 kg/KM. Zastosowano materiały łączących w sobie lekkość i wytrzymałość. Uzyskano całkowitą masę wynoszącą zaledwie 895 kg, na którą składają się w głównej mierze aluminium, stal, kompozyt SMC oraz włókno węglowe.

Rower 4C IFD
fot. Alfa Romeo

Alfa Romeo 4C zainspirowała konstruktorów ramy roweru 4C IFD, której linia przypomina stylizowaną „4″. Przekrój ramy natomiast przypomina literę „C” i wprowadza, jako pierwszy na świecie, przekrój „pół-rurowy” z włókna węglowego, tego samego materiału, jaki został użyty do wykonania nadwozia Alfy Romeo 4C.

Profile elementów biegną w stronę miejsca połączenia kierownicy, mechanizmu korbowego i siodełka, tworząc mocną strukturę połączoną stalowymi drążkami, które uwydatniają technikę konstrukcyjną ramy.

Rower 4C IFD i Alfa Romeo 4C
fot. Alfa Romeo

Rower został w całości wykonany ręcznie we Włoszech, w limitowanej edycji i przeznaczony jest dla miłośników ekskluzywnych przedmiotów wyprodukowanych w nielicznych egzemplarzach.

Z ceną wynoszącą od 3 500 do 9 000 euro, w zależności od zastosowanego osprzętu, ten nowy „klejnot” Alfa Romeo będzie dostępny na rynku od grudnia 2013 i sprzedawany w Europie, Azji i Ameryce.

Specyfikacja techniczna roweru 4C IFD

Design

Centrum Stylu Alfa Romeo  

Rama

Włókno węglowe HM 40

Widelec

Włókno węglowe HM 40

Kierownica

Deda elementy crono

Hamulce

Campagnolo Centaur- przód, U-Brake- tył

Mechanizm korbowy

Campagnolo Centaur ultra torque

Przerzutki

Campagnolo Centaur

Koła

Przód włókno węglowe wysoki profil – Tył Aerospoke

Siodło

Selle Italia, włókno węglowe

Opony

Vittoria OPEN CORSA CX

Kolor

Czerwony Alfa Romeo

Waga

6,900 kg

Rower 4C IFD
fot. Alfa Romeo

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze