Aktor Antoni Pawlicki wybiera sportową Toyotę GT86

Aktor Antoni Pawlicki, znany z takich filmów jak „Papusza”, „Big Love” oraz seriali „Czas Honoru” czy „Komisarz Alex”, wyjechał z  salonu Carolina Toyota Wola nową Toyotą GT86.

Model GT86 jest pierwszym po latach sportowym projektem Toyoty. Kiedy debiutował w połowie 2012 roku, spotkał się z niezwykle entuzjastycznym odbiorem prasy motoryzacyjnej na całym świecie. Od tego czasu zdobył liczne nagrody branżowe, oraz stał się punktem odniesienia jako wzorcowy, lekki samochód sportowy z napędem na tylne koła.

Antoni Pawlicki wybiera sportową Toyotę GT86
fot. Toyota

Jak powiedział Antoni Pawlicki, „kiedy usłyszałem o powstaniu tego modelu, bardzo zainteresowała mnie jego koncepcja, a już po pierwszej jeździe GT86  wiedziałem, że chcę go mieć. Ten model jest stworzony  do dostarczania przyjemności z jazdy, a do tego jest zaprojektowany tak, jak robiło się sportowe samochody kiedyś – nie jest nastawiony na efekciarstwo czy elektroniczne zabawki,  tylko daje sportowe wrażenia w czystej formie. Jest lekki, ma nisko umieszczony środek ciężkości i równomiernie rozłożoną masę, co daje wielką frajdę z jazdy. Do tego dzięki napędowi na tylną oś może służyć zarówno do ścigania się na torze, jak i do zawiezienia dziecka do  przedszkola, a do tego nie generuje wysokich kosztów eksploatacji.”

Antoni Pawlicki wybiera sportową Toyotę GT86
fot. Toyota

GT86 jest na najlepszej drodze, by stać się kolejny legendarnym samochodem sportowym Toyoty. Inspirowany modelem 2000 GT, kryje pod  maską 2-litrowy silnik typu bokser o mocy 200 KM. GT86 kusi także tym, co widać z zewnątrz – atrakcyjny wygląd nadwozia, 17-calowe aluminiowe felgi, tylny spojler, czy podwójne, chromowane końcówki układu wydechowego sprawiają, że  trudno oderwać od niego wzrok.

Antoni Pawlicki wybrał model GT86 w wersji Prestige, z  manualną skrzynią biegów.

Antoni Pawlicki wybiera sportową Toyotę GT86
fot. Toyota

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze