Akcja charytatywna motocyklistek „Pomocne Orlice”

"Przed laty polskie himalaistki kierowane przez Wandę Rutkiewicz w kobiecym gronie zdobywały najwyższe góry świata. Pewnie miały dość słuchania, że są słabsze, że nie mogą nosić takich ciężarów jak mężczyźni, że gdyby nie mężczyźni to nie dałyby rady. Dziś już kobieta na ośmiotysięczniku nikogo nie dziwi. My, motocyklistki też mamy swoje Everesty" - pisze organizatorka wyprawy "Tylko dla Orlic".

– Nałykałyśmy się łez poganiane przez facetów, że trzeba szybciej. Naczekałyśmy się, gdy Ci co jeżdżą szybciej po upadku musieli naprawiać swoje motocykle. Nasłuchałyśmy się, że jeździmy jak ostatnie łamagi. Wystarczy. Przyszedł czas na pionierską – kobiecą wyprawę motocyklową. Będzie „po babsku” – czyli mądrze – mówi Ola Trzaskowska, pomysłodawczyni i organizatorka wyprawy oraz akcji charytatywnej.

Więcej o kobiecym, motocyklowym projekcie TYLKO DLA ORLIC tutaj.

W sierpniu 2016 roku grupa motocyklistek pod przewodnictwem Aleksandry Trzaskowskiej rusza klasycznymi motocyklami Royal Enfield w Himalaje, w najwyższe góry świata, na najwyższe przełęcze. Wyprawa Tylko dla Orlic rozpocznie się w Manali. Przez miesiąc dziewczyny będą pokonywały najtrudniejsze drogi świata w indyjskim Himachal Pradesh i Ladakh. Uczestniczki łączy pasja do motocykli, poza tym są w różnym wieku, z różnych krajów i z różnymi doświadczeniami życiowymi. Dla wszystkich jest to wielkie wyzwanie i zdają sobie sprawę z wyjątkowości przedsięwzięcia. W planach mają przejechanie około 3500 km drogą prowadzącą przez kilkanaście przełęczy położonych na wysokościach powyżej czterech i pięciu tysięcy metrów nad poziomem morza (w tym przez trzy najwyższe dostępne dla ruchu kołowego). Po drodze odwiedzą szkoły dla dzieci położone w wysokich górach, dosłownie na końcu świata, gdzie na pewno będą się starały sprawić dzieciakom trochę radości. Szczegóły wyprawy dostępne są na orlicowej stronie internetowej: http://tylkodlaorlic.pl/

Wyprawę wspiera medialnie portal Interia.pl . Patronatem objęły ją także największe motocyklowe portale branżowe: ścigacz.pl, motocaina.pl oraz najpopularniejszy w Polsce miesięcznik o tematyce motocyklowej „Motocykl”. Relacją z przebiegu wyprawy i przygotowań są wstępnie zainteresowane „Wysokie Obcasy” i „Twój Styl”. Szukamy również patronatów radiowych i telewizyjnych.

AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ FUNDACJI EWY BŁASZCZYK „AKOGO”
– Naszej wyprawie motocyklowej towarzyszy cel charytatywny. Chcemy zwrócić uwagę na problem dzieci w śpiączce i wesprzeć fundację Ewy Błaszczyk „AKOGO”. Fundacja pomaga dzieciom po ciężkich urazach mózgu oraz dzieciom w śpiączce. Przed dwoma laty Fundacja uruchomiła klinikę „Budzik” – pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy Centrum Zdrowia Dziecka. Wszystkie dzieci leczone są tam bezpłatnie, a rodzice mogą przebywać z nimi cały czas. W ciągu 2 lat działania „Budzika” udało się wyprowadzić ze śpiączki 21 dzieciaków! Fundacja wspiera nasze działania, a my chcemy się odwdzięczyć zebraniem pieniędzy na cele statutowe Fundacji. Czego od Państwa oczekujemy? Zwracamy się do Państwa z prośbą o finansowe wsparcie dla Fundacji „AKOGO”, w tym dla kliniki „Budzik”. Proponujemy, aby za każdy przejechany przez Orlice kilometr podczas wyprawy w Himalajach w dniach 4-27 sierpnia 2016 roku, przekazali Państwo na rzecz Fundacji „AKOGO” darowiznę w wysokości symbolicznej złotówki. Przejechana trasa zostanie zapisana na GPSie przez prowadzącą, Aleksandrę Trzaskowską i przekazana Państwu do wglądu. Na podstawie zapisanej trasy będzie można dokonać ostatecznego wyliczenia kwoty darowizny. Przewidywana długość trasy podczas wyprawy to 3500 km, czyli kwota darowizny wynosiłaby około 3500 zł. Po ostatecznym uzgodnieniu kwoty przekażą Państwo darowiznę bezpośrednio do Fundacji we wrześniu/październiku 2016 roku. Darowizna byłaby potwierdzona umową darowizny zawartą pomiędzy Państwem jako darczyńcą, a Fundacją „AKOGO” jako obdarowanym. Co damy w zamian? Fundacja umieści informację o Państwa firmie, wraz z logo, jako partnerze wspierającym na swojej stronie internetowej. My – Orlice – również umieścimy informację o Państwa wsparciu dla Fundacji na naszej stronie internetowej i fanpageu na Facebooku. Jeżeli wyrażą Państwo życzenie, możemy umieścić logo Państwa firmy na naszych motocyklach, którymi będziemy jeździły na wyprawie. Zaoferujemy Państwu wybór zdjęć z naszej wyprawy, którymi będą Państwo mogli swobodnie dysponować. Podczas wszelkich pokazów i prezentacji po wyprawie będziemy podawać Państwa firmę jako partnera wspierającego Fundację. Możemy również zaproponować tekst z wyprawy do użycia przez Państwa w firmowym intranecie lub innych materiałach firmowych. Plonem z wyprawy ma być również kalendarz na rok 2017, w którym będą umieszczone logotypy partnerów wspierających wyprawę i Fundację – zachęca do akcji Ola Trzaskowska.

Wszystkich zainteresowanych wsparciem prosimy o kontakt z Aleksandrą Trzaskowska Aleksandra Trzaskowska, telefoniczny 739 299 907 lub mailowy ola@advfactory.com

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze