Agresywny pieszy zaczepia samochód

Data i godzina nagrania filmiku jasno podpowiadają dlaczego jego bohater zachowywał się tak dziwnie.

Kierowca auta z kamerą zwalnia na widok pieszego przechodzącego przez ulicę. Z kolei pieszy na widok samochodu odwraca się i zaczyna iść w jego stronę. Blokuje przejazd i biegnie za autem kiedy kierowca zaczyna cofać. Później uderza jeszcze kilka razy w odjeżdżający pojazd.

Film został nagrany pierwszego stycznia przed godziną czwartą rano. Co tłumaczy charakterystyczny krok pieszego i jego dziwne zachowanie. Autor napisał, że agresor uderzył tylko w szybę i niczego nie uszkodził, dlatego nie chciał się zatrzymywać i wdawać w szamotaninę z pijanym mężczyzną.

Najnowsze

Tego jeszcze nie grali – Matiz zawraca na wjeździe na drogę ekspresową

Coś w tym jest, że niektórzy polscy kierowcy nadal mają problemy ze zrozumieniem czym są drogi szybkiego ruchu. Inaczej nie spotykałoby się takich potencjalnych samobójców.

Kierowca auta z kamerą poruszał się wjazdem na drogę ekspresową S8, kiedy nagle zobaczył Matiza, który próbował zawrócić! Autor nagrania wysiadł ze swojego samochodu i próbował wytłumaczyć bezmyślnemu kierującemu jak wielką i niebezpieczną głupotę ten próbuje zrobić. Co usłyszał w odpowiedzi? „Nie jestem stąd”.

Czyli wszystko jasne. Prawdopodobnie kierowca Matiza nie zdecydowałby się na jazdę pod prąd małą uliczką gdzieś w mieście. Przecież nie jeździ się pod prąd. Ale co innego, kiedy podczas wjazdu na drogę ekspresową zorientuje się, że chyba źle pojechał. Ryzyko czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem nie wydaje się takie straszne? Może części kierowców po prostu brakuje wyobraźni i nie zdają sobie sprawy z tego, jakie konsekwencje mogą mieć ich czyny?

Najnowsze

Przez takich kierowców dochodzi do potrąceń pieszych

Nie raz podkreślaliśmy, że do wielu wypadków z udziałem pieszych dochodzi nie przez złe przepisy, tylko przez to, że uczestnicy ruchu zwyczajnie je lekceważą. Tak jak ten kierowca.

Kierujący autem z kamerą zbliża się do przejścia dla pieszych i widząc stojącego przed nim chłopaka, postanawia się zatrzymać. Nastolatek wchodzi na pasy i nagle się zatrzymuje. Zrobił dokładnie to, co powinien zrobić każdy rozsądny pieszy – cały czas obserwował sytuację na drodze.

A obserwować było co ponieważ kierowca Mercedesa ominął auto stojące przed przejściem i przejechał przez pasy, wymuszając na chłopaku pierwszeństwo. Całe szczęście tym razem skończyło się tylko na chwilowym stresie.

Najnowsze

Bezmyślna kierująca nie chciała przepuścić karetki? Prawda okazała się inna

Szczególnym rodzajem nieporadności u niektórych kierowców jest brak reakcji na próbujący przejechać pojazd uprzywilejowany. Tym razem przyczyna była inna.

Karetka na sygnale przeciskała się pomiędzy samochodami stojącymi na czerwonym świetle. Wszyscy kierowcy rozjechali się na boki, aby umożliwić jej przejazd. Wszyscy poza czerwonym Audi, które ani drgnęło. Karetka stoi, syrena wyje, a Audi nic. Wreszcie inne auto zjechało na chodnik i zrobiło dostatecznie dużo miejsca karetce, by mogła przejechać.

Włączyło się zielone światło, wszystkie samochody ruszyły, a Audi nadal stało z włączonymi światłami awaryjnymi. Kierowca auta z kamerą wysiadł i podszedł zapytać w czym problem. Okazało się, że leciwe Audi odmówiło posłuszeństwa, a kierująca nim kobieta nie miała pojęcia co zrobić. Z pomocą przyszedł jeszcze jeden kierowca i obaj panowie zepchnęli samochód na chodnik.

Najnowsze

Edyta Klim

Nigdy nie jest za późno na motocyklową podróż życia!

Margot Flügel-Anhalt w wieku 64 lat postanowiła podróżować na motocyklu po świecie. Jej historia została uwieczniona w dokumentalnym filmie.

Margot Flügel-Anhalt po raz pierwszy wsiadła na motocykl w wieku 64 lat (gdy przeszła na emeryturę) i po prostu pojechała w świat! Podróżowała 117 dni, motocyklem enduro o pojemności 125 cm3. Pokonała 18 046 kilometrów ze swojej małej wioski w północnej Hesji przez 18 krajów Europy Wschodniej i Azji Środkowej.

O historii tej niezwykłej motocyklistki powstał nawet film dokumentalny. Margot spotkała ekipę filmową i Johannes’a Meier’a po pokonaniu 7000 kilometrów. Zrobiła na nich takie wrażenie, że postanowili towarzyszyć jej z kamerą w najlepszych momentach wyprawy. Zwiastun filmu „Über Grenzen”:

Margot z zawodu jest pedagogiem i nauczycielem teatru. Często angażuje się w różne akcje społeczne i pomaga uchodźcom, została także lokalnym burmistrzem. Ma dwóch synów i wnuka, a w świetnej kondycji trzyma ją sztuka walki WingTsun. Jej miłością zdecydowanie są podróże, wcześniej w długie trasy ruszała pieszo lub koleją transsyberyjską, a chęć pokonywania coraz dłuższych tras skłoniła ją do zakupu małej Hondy XR 125.

Dopiero kilka miesięcy po tej wyprawie Margot zdała egzamin na motocyklowe prawo jazdy, by uzyskać możliwość jazdy większymi pojemnościami. Teraz nadal podróżuje na swoim nowym motocyklu – Ducati Scrambler.

Najnowsze