Adam Małysz i jego tajna broń na Rajd Dakar 2014

To już pewne - Adam Małysz i Rafał Marton wystartują w Rajdzie Dakar 2014 nową, ulepszoną Toyotą Hilux Overdrive. Jak dużą metamorfozę przeszedł ten potwór?

Adam Małysz szybko udowodnił,  że potrafi równie dobrze jeździć samochodem jak skakać na nartach; jego start w duecie z pilotem Rafałem Martonem w ostatniej edycji rajdu Dakar zakończył się wielkim sukcesem –  był to ich drugi wspólny udział zakończony wysokim, 15 miejscem w klasyfikacji generalnej.

Nie spoczywając na laurach na początku 2014 roku ponownie staną na starcie, tym razem w nowym, gruntownie przebudowanym aucie – Toyocie Hilux Overdrive. Samochód zyskał nowy, 8-cylindrowy silnik o pojemności 5.0 litrów. Jego moc jest większa od poprzednika o 20 KM w efekcie czego nowy model dysponuje 370 KM i potężnym momentem obrotowym 650 Nm. Czy pomoże w 2014 roku zawalczyć polakom o lepszy wynik ? „ Mamy nowe, jeszcze lepsze i mocniejsze auto, moje umiejętności jego prowadzenia też cały czas się poprawiają „ – słowa Adama Małysza podczas środowej konferencji prasowej mogą napawać optymizmem.

Adam Małysz i Rafał Marton z prezesem Toyota Motor Poland Jackiem Pawlakiem.
fot. Toyota

Wprawdzie w przypadku sportów ekstremalnych wysokość spalania schodzi na dalszy plan ale dla wyjątkowo ciekawskich Rafał Marton podał szacunkowe dane o ilości zużywanego paliwa przez Hiluxa podczas rajdu; 50 litrów na 100 km jednak  podczas intensywnej walki o podium na ostatnich kilometrach spalanie może skoczyć nawet do 90 litrów / 100 km.

Gwoździem programu środowej konferencji było wręczenie przez Prezesa Toyota Motor Poland obu panom kluczyków do samochodu Toyota Hilux Invincible – najnowszej wersji która będzie dostępna w salonach od początku 2014 roku. Do tego czasu po naszych drogach będą się poruszały jedynie dwa takie modele: Adama Małysza i Rafała Martona. Specyficzny, niebieski kolor i specjalnie zaprojektowane do tego modelu dodatki sprawią, że bez trudu rozpoznacie te egzemplarze na ulicy zatem rozglądajcie się uważnie.

Prawdziwą wisienką na torcie może być fakt, że w jednym z odcinków brytyjskiego programu Top Gear egzemplarz Toyoty Hilux poddano licznym zniszczeniom, m.in. topieniu w oceanie. Ku zdziwieniu dziennikarzy – bezskutecznie. Czy potrzeba więcej argumentów aby zapisać się w historii motoryzacji ?

Podczas konferencji nie zabrakło również tradycyjnego elementu japońskiej kultury – lalki Darumy będącej amuletem szczęścia. Zamalowując jej jedno oko  wypowiada się życzenie, zaś gdy ono się spełni należy zamalować lalce drugie oko. O czym myślał Adam Małysz, Rafał Marton i Prezes Toyoty Jacek Pawlak podczas malowania oka ? Niech to pozostanie ich tajemnicą, my zaś życzymy aby wszystkim panom życzenia się spełniły.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze