Absolutny rarytas – Ferrari ze skrzynią manualną

Już niedługo w samochodach sportowych i luksusowych ręczna skrzynia biegów będzie niedostępną "fanaberią". Oto jedno z ostatnich Ferrari z silnikiem V12 i manualną przekładnią. W dodatku wystawione na sprzedaż!

Trzeba mieć świadomość, że w najbliższej przyszłości raczej nie uświadczymy już modeli Ferrari z manualną skrzynią biegów. Jednym z ostatnich modeli, który można było zamówić z taką skrzynią to 599 GTB Fioriano. Powstało tylko 29 egzemplarzy w takiej konfiguracji, a to jest jeden z nich. Oficjalnie ostatnim modelem ze skrzynią ręczną jest model California, który w takim zestawie zamówiono podobno tylko w dwóch egzemplarzach, z czego jeden z nich z kierownicą po prawej stronie.

Auto zostało wystawione na sprzedaż. Właściciel chce je oddać w dobre ręce za jedyne pół miliona dolarów, czyli jakieś półtora miliona złotych. Auto można potraktować jako dobrą inwestycję, bo z roku na rok będzie tylko zyskiwało na wartości.

Ferrari 599 GTB Fioriano ma pod maską jednostkę V12 o pojemności sześciu litrów. Królewski układ cylindrów wydobywa moc 620 KM. Samochód wystawiony na sprzedaż został wyprodukowany w 2007 roku i przejechano nim prawie 35 tys. kilometrów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze