Abarth będzie po raz pierwszy oficjalnym partnerem autodromu w Dubaju

Abarth będzie po raz pierwszy oficjalnym partnerem autodromu w Dubaju

16 grudnia 2019
Abarth został oficjalnym samochodowym partnerem pierwszego, w pełni zintegrowanego kompleksu sportów motorowych w Dubaju.

National Auto, wyłączny dystrybutor samochodów marek Fiat i Abarth w Dubaju i Emiratach Północnych i Dubai Autodrome, pierwszy w pełni zintegrowany kompleks sportów motorowych i rozrywki, podpisali umowę, na podstawie której włoska marka Abarth stała się „Oficjalnym Partnerem Samochodowym" autodromu w 2020 roku.

Ta wyjątkowa współpraca stanowi kolejny ważny hołd dla historii Abartha i 70. rocznicy powstania marki. W 1949 roku Carlo Abarth, po zakończonej karierze w wyścigach motocyklowych i samochodowych, wraz z Guido Scagliarinim założył firmę Abarth&C. Pierwszym wyprodukowanym pojazdem był 204 A, bazujący na Fiacie 1100. Od razu wygrał Mistrzostwa Sportowe 1100, a także Formułę 2.

Oprócz wyścigów, firma zajęła się produkcją zestawów tuningowych, które poprawiały osiągi, moc i prędkość standardowych samochodów. W ciągu następnych dwóch dekad, samochody zmodyfikowane przez Carlo Abartha pod względem osiągów, odnosiły sukcesy w każdym konkursie i ustanowiły 10 rekordów świata, 133 rekordy międzynarodowe, ponad 10 000 zwycięstw na torze, a marka Abarth stała się synonimem sportu, tuningu i osiągów.

Połączenie Abartha z Fiatem nastąpiło w 1971 roku, wraz z przejęciem przez Fiata Abarth&C SpA. Pod kierownictwem Fiata, Abarth stał się działem wyścigowym Grupy Fiat i zaczął produkować najbardziej legendarne samochody sportowe w historii, w tym Fiata 124 Abarth Rally, 131 Abarth i Ritmo Abarth.

Ukończony w 2004 roku, Dubai Autodrome był pierwszym, w pełni zintegrowanym i wielofunkcyjnym obiektem sportowo-rozrywkowym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich działającym pod auspicjami FIA. 5,39-kilometrowy tor z sześcioma różnymi konfiguracjami, szkołą wyścigową, torami kartingowymi wewnątrz i na zewnątrz, Grandstand Retail Plaza, Motorsport Business Park, strefą VIP dla gości, to obiekt rozrywkowy, idealny na imprezy i spotkania firmowe. Położony 25 minut od centrum Dubaju, Dubai Autodrome to bezpieczny i monitorowany obiekt motoryzacyjny, który może pomieścić duże ilości osób, czy to jako lokalne miejsce spotkań towarzyskich, czy jako atrakcja turystyczna dla odwiedzających.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!