97-letnia kobieta przejedzie 9300 km w rajdzie samochodowym!

Niebawem startuje Trans America Challenge, czyli jedno z najciekawszych drogowych wyzwań wiodących od wschodniego wybrzeża Kanady, aż po San Francisco. Wystartuje w nim najstarsza pani pilot na świecie.

Podobno nie wypada pytać kobiet o wiek, ale Dorothy Caldwell bez skrępowania odpowiada, że jest 97-latką. W dodatku pełną energii, bo przystąpi do rajdu przez Amerykę jako pilotka na trasie wynoszącej 9300 kilometrów.

Za kierownicę Rolls-Royce`a Silver Cloud III wsiądzie jej syn Alastair, który jest byłym menedżerem zespołu McLaren w Formule 1.

Caldwell dość późno rozpoczęła swoją przygodę ze sportem motorowym. Po raz pierwszy wystartowała w 2011 roku, w Anglii. Wcześniej jej rodzina miała dużo wspólnego z wyścigami. Jej brat oraz synowie zajmowali się tym fachem przez lata, podczas gdy ona bacznie się przyglądała. Kilka lat temu syn poprosił ją o pilotowanie podczas imprezy Trans-America Challenge.

Już podczas pierwszych zawodów zdobyła nagrodę „Duch Rajdu”. Praca pilota na długodystansowych rajdach jest bardzo ważna – nietrudno zgubić trasę i pojechać w złym kierunku. Dwuosobowa ekipa bezbłędnie i szybko dotarła do celu oddalonego o kilka tysięcy kilometrów.

Pomimo wieku zawodniczka nie boi się kolejnego wyzwania, dodając: „Pojadę wyłącznie Rolls-Roycem. Jest bardziej komfortowy niż samochody sportowe, a do tego ma klimatyzację.”

Druga edycja rajdu Trans-America, w którym uczestniczą klasyczne samochody, zaczyna się w Halifax, w Nowej Szkocji. Impreza kończy się w San Francisco, w Kalifornii. Startuje w niej 45 uczestników. Najstarszy samochód to Bentley z 1927 roku, a najmłodszy to MGB GT z 1973 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze