50. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w tenisie ziemnym

W dniach 16-19 czerwca do zmagań o najwyższe trofea przystąpiło blisko 80 dziennikarzy z całej Polski. To szczególne Mistrzostwa, bowiem sympatycy  tenisa, pióra i mikrofonu świętowali przy okazji 50 lecie Stowarzyszenia Tenisowo - Narciarski Klub Dziennikarzy „Mediatenis".

Po rozlosowaniu drabinek, zawodniczki i zawodnicy przystąpili do gier. Panie w dwóch kategoriach, młodsze i starsze, a w każdej po siedem w drabince. Panowie w kategoriach tradycyjnie: open, 45+, 55+,65+. System rozgrywek, każdy mecz do wygranych dwóch setów, przy stanie 1:1 w setach rozgrywali super tie-break. Nad porządkiem gier czuwała niezastąpiona sędzia Magdalena Załoga.

Tego dnia nie zabrakło atrakcji, był jeszcze przewidziany turniej Vipów, czyli gwiazdy kontra dziennikarze i przyjaciele. Goście w znakomitej obsadzie : Małgorzata Pieńkowska, Stan Borys, Maciej Dowbor, Krzysztof Janczar, Andrzej Supron, Piotr Skarga, Aleksander Łuczak, Krzysztof Ludwicki i Jean Monton zostali rozlosowani do par deblowych. Najpierw w grupach grali super tie-breaki, później systemem pucharowym rywalizowali o złotą kaczkę. Bo tym razem ręcznie wykonane kaczki były trofeami a nie medale. Najlepszą parą okazali się: Jean Monton i Aleksander Kosman, wygrywając w finale z parą Łuczak/Gurjew 10:6.

Mistrzostwom Dziennikarzy w tenisie ziemnym patronowała Motocaina.pl
fot. Anna Majewska

Całość zakończyła wspaniała kolacja z muzyką na żywo graną przez zespół – Ekipa Walkera. Organizatorzy składali gratulacje oraz podziękowania dla zarządu Stowarzyszenia, jak również ośrodków, sponsorów i wszystkich, którzy przez te 50 lat wspierali i tworzyli historię Klubu MEDIATENIS.

Piątek, to kolejny dzień rozgrywek i walka o przetrwanie, z przeciwnikiem, a niekiedy z własnymi słabościami. Wśród Pań odpadła turniejowa „dwójka”  Anna Ruszczak przegrywając z nową koleżanką w Stowarzyszeniu Moniką Rajską. U Panów we wszystkich kategoriach, według planu,  wszyscy rozstawieni raczej bez trudu przeszli pierwsze i drugie rundy. Dopiero w ćwierćfinałach pojawiły się niespodzianki. W drabince mężczyzn open Tomasz Barański rozstawiony z „jedynka” musiał uznać wyższość kolegi Jerzego Wasowskiego przegrywając w dwóch setach 4:6, 2:6. Drugim przegranym był Rafał Jaworski, turniejowa „dwójka”, którego w super tie-breaku wyeliminował późniejszy zwycięzca turnieju Bartosz Gębicz. Tego dnia odbyło się losowanie gier podwójnych.

A tuż po godzinie 16 rozpoczął się turniej rodzinny, do którego przystąpiło 6 par. Dwie grupy i gra systemem „każdy z każdym” wyłoniła półfinalistów: Sławka Cholewińskiego z córką i Janusza Kawałko z synem oraz Błażeja Sieradzana z synem i Wojtka Kaźmierczaka z córką.

Najlepszymi tenisistami „rodzinnymi” okazali się : Janusz Kawałko z synem Kamilem.

fot. Anna Majewska

Wieczorem po kolacji na kortach odbył się wieczór sprawozdawczo – wyborczy Stowarzyszenia. Spotkaliśmy się w celu wyborów do nowego zarządu. W półmroku, ale jednogłośnie członkowie zagłosowali na stary zarząd, który pozostał na kolejną dwuletnią kadencję w tym samym składzie: Wojtek Kaźmierczak (Prezes Zarządu), Andrzej Siezieniewski (Wiceprezes), Tomek Barański (Wiceprezes), Janusz Leszczyc-Zielonacki (Pełnomocnik ds. narciarstwa), Ania Ruszczak (Sekretarz), Rafał Jaworski (Członek Zarządu) i Janusz Wiśnioch (Członek Zarządu).

Sobota 18 czerwca to gry półfinałowe Mistrzostw, większe emocje i ważące się losy, kto stanie na czele w swojej kategorii. W kategorii młodszej Pań rozstawiona z numerem jeden Kasia Błaszczyk wysoko przegrała z późniejszą triumfatorką turnieju Marzeną Rowicką. W drugim półfinale Monika Rajska przegrała w trzech setach z Magdaleną Lewandowską. Natomiast w kategorii starszej Pań swoje półfinały wygrały: Alicja Resich-Modlińska i Joanna Zielonacka. W grupie open mężczyzn Marcin Kwiatkowski wygrał z Jerzym Wasowskim 6:4,6:4, a Oskar Maya nie poradził sobie ze świetnie dysponowanym Bartoszem Gębiczem, przegrywając 2:6,2:6. W kategorii 45+ po dwóch zaciętych pojedynkach wygrali Janusz Chorzępa z Grzegorzem Czelejem 3:6,6:2,10:6 i Janusz Ansion ze Zbigniewem Iciaszkiem 4:6, 6:4, 10:5. Kategoria 55+ Panów to triumf Krzysztofa Kentli nad Wojciechem Kaźmierczakiem 6:3,6:1, w drugim półfinale Sylwester Sikora pokonał Janusza Wiśniocha po trudnej walce 4:6, 6:4,10:5. U Panów w kategorii 65+ do finału przeszli faworyci: Mirosław Popczyk wygrywając z Mirosławem Piechem 6:4,6:1, a Andrzej Karczewski z Aleksandrem Kosmanem 6:3,6:0.

Niedziela, to dzień wieńczący turniej, tego dnia można poznać najlepszych, mistrzów, walecznych, spełnionych. Najwyższe trofea w danych kategoriach otrzymali:

Open kobiet: Marzena Rowicka (TRENDY) – Magdalena Lewandowska (Problemy Lekarskie)   6:1, 7:5

Kobiety: Alicja Resich-Modlińska (TVP) – Joanna Zielonacka (WYDAWNICTWO FAMILY CUP)       6:0, 6:3.

Mężczyźni open: Bartosz Gębicz (Przegląd Sportowy) – Marcin Kwiatkowski (TENIS)  6:3, 4:6, 10-7

Mężczyźni 45+: Janusz Ansion (Kurier słupecki) – Janusz Chorzępa (TYGODNIK PODHALAŃSKI)  7:5, 6:3

Mężczyźni 55+: Krzysztof Kentla (TENIS) – Sylwester Sikora (Eurosport) 6:4, 6:0

Mężczyźni 65+: Mirosław Popczyk (TENIS) –  Andrzej Karczewski (b.PAP)  6:1, 6:4

Zwycięzcy gier podwójnych:

Debel kobiet : Monika Rajska (Connoisseur Circle) / Magdalena Lewandowska

Debel mężczyzn: Tomasz Barański (PAP) / Grzegorz Czelej (TENIS)

Mikst:   Magdalena Lewandowska / Jerzy Pawłowski (Studio93)

 

Ponadto tradycyjnie rozegrano turniej pocieszenia, wśród Pań wygrała Katarzyna Błaszczyk (TVN), a panowie musieli uznać wyższość kolegi Tomasza Barańskiego (PAP).

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców!

Szczególne, bo 50 Mistrzostwa Polski Dziennikarzy przejdą już do historii, z nowymi mistrzami, nowymi przyjaciółmi  i świetnie zorganizowanym turniejem. A wszystko to dzięki naszym organizatorom i sponsorom:

Patronat honorowy : Ministerstwo Sportu i Turystyki RP,

Organizator: Stowarzyszenie Tenisowo-Narciarski Klub Dziennikarzy Media,

Współorganizator: LOTTO,

Sponsorzy: Siemens, Coca-Cola, Klub tenisowy Warszawianka, Frizzante, Prince, Pracownia czasu, Bakalland, Solid Security, J&K PETOBEST, LEXUS, SFERA klinika chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej,

Sponsorzy medialni: PAP, INTERIA, ANGORA, TENISklub, Miesięcznik Tenis.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli, wspierali, emocjonowali się i kibicowali nam na Mistrzostwach, a szczególnie tym, którzy włożyli trud, by turniej się odbył.

Niech to będzie niezapomniany czas.

Do zobaczenia ponownie na kortach!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze