5 miejsce Gabrieli Grajewskiej w Rajdzie Gazel!

Dobiegł końca Rajd Gazel, podczas którego Gabriela Grajewska zmierzyła się z marokańską pustynią za kierownicą Dacii Duster. Polka i jej pilotka, pomimo, że był to ich debiut rajdowy, zajęły piąte miejsce w kategorii Crossover.

Ana-Maria de la Fuente – pilotka (z lewej) i Gabriela Grajewska – kierowca, 5. na mecie Rajdu Gazel!
fot. Renault

Rallye Aicha des Gazelles zakończył się także sukcesem dla Dacii Duster. Załogi jadące właśnie tym samochodem zajęły pierwsze 3 miejsca w klasyfikacji Crossover.

Radość z ukończenia rajdu była wielka.
fot. Renault

Organizatorzy rajdu zadbali także o mieszkańców miejscowości, przez które prowadzi trasa rywalizacji. Mogli oni skorzystać z darmowej pomocy medycznej lekarzy różnych specjalności, a dzieci otrzymywały ubrania i przybory szkolne przekazane przez uczestniczki rajdu.

– Duster sprawował się znakomicie bez względu na nawierzchnię: wydmy, góry czy kamienistą pustynię. Udało nam się dotrzeć do końca bez usterek – mówi nasza zawodniczka.

Od 22 do 29 marca Gabriela Grajewska i jej pilotka, Ana-Maria de la Fuente, przemierzały pustynię w ramach Rallye Aicha des Gazelles 2012. Zadanie było o tyle trudne, że w czasie jazdy zespołom nie wolno było korzystać z GPS-u, telefonu komórkowego ani innych urządzeń elektronicznych. Do dyspozycji miały tylko kompas i czarno-białą mapę z lat 50. w skali 1:100 000.

– Na takich mapach wiele zaznaczonych dróg już nie istnieje – wyjaśnia Polka.

Dodatkowym utrudnieniem były oczywiście warunki pogodowe – w cieniu temperatura przekraczała 35°C, natomiast na ostatnim etapie poza częstymi w tym regionie silnymi wiatrami przynoszącymi piasek, jazdę utrudniały deszcze i burze. Rywalizacja obejmowała sześć etapów o zróżnicowanej trudności oraz długości.

– Najtrudniejszy był pierwszy etap. To był dla nas prawdziwy test umiejętności i charakteru – podsumowuje Gabriela Grajewska.

Zresztą cały rajd to niezwykłe doświadczenie o spełnianiu marzeń, dążeniu do celu, umiejętności stoickiego podejścia do problemów i nie poddawaniu się trudnościom. Działalność charytatywna prowadzona na trasie rajdu powodowała, że byłyśmy jeszcze bardziej dumne z udziału w tym przedsięwzięciu.

Rozgrywany w południowym Maroku, Rallye Aicha des Gazelles odbywa się od 1990 r. i do tej pory wzięło już w nim udział 3000 kobiet z 36 krajów. Obecnie już 6 zespołów świętowało triumfy
w samochodzie Dacia Duster – zwyciężczynie w kategorii Crossover w 2010 r., laureatki 2. i 3. miejsca w 2011 r. oraz załogi, które zdobyły miejsca od 1 do 3 w 2012 r.

Rywalizaja była trudna; jak oceniają same zawodniczki, był to „test umiejętności i charakteru”.
fot. Renault

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze