14 lat i wzrost 140 cm? Możesz jeździć Porsche po torze!

Radość z prowadzenia sportowego samochodu Porsche i nauka techniki jazdy jeszcze przed zdobyciem prawa jazdy – program szkoleniowy Porsche Experience zostaje w tym sezonie wzbogacony o unikalne szkolenie Young Drivers Experience. To propozycja dla osób, które ukończyły 14 lat i mają minimum 140 cm wzrostu.

Program Porsche Experience łączy emocje, jakie zapewnia prowadzenie sportowych aut Porsche w bezpiecznych warunkach toru wyścigowego, z możliwością szlifowania swoich umiejętności za kierownicą pod okiem najlepszych instruktorów. Wyjątkową nowością w tegorocznej ofercie szkoleń jest kurs Young Driver Academy, przeznaczony dla niepełnoletnich adeptów sztuki prowadzenia pojazdu. Mogą brać w nim udział osoby w wieku minimum 14 lat i o wzroście minimum 140 cm.

Uczestnicy szkolenia Young Driver Academy będą mieli okazję osobiście przejechać się Porsche 911 po nitce toru oraz na płycie poślizgowej, a także pokonać slalom za kierownicą modelu 718. Dodatkową atrakcją będzie przejazd „wyścigową taksówką” w roli pilota – samochód poprowadzi profesjonalny instruktor. Szkolenie obejmuje również specjalny trening przygotowawczy, uwzględniający ocenę kondycji, zręczności i czasu reakcji. 

Tegoroczne szkolenia Porsche Experience odbywają się w dniach 7-26 maja oraz od 29 sierpnia do 26 września na najnowocześniejszym torze wyścigowym w Polsce – Silesia Ring w Kamieniu Śląskim, który na czas wydarzeń organizowanych przez producenta sportowych samochodów z Zuffenhausen zamienia się w oficjalny certyfikowany obiekt Porsche: Porsche Experience Center Silesia Ring. Obiekt ma aż 7 różnych konfiguracji, a jego główna nitka liczy 3,6 km długości. Dodatkowym atutem toru jest dogodne położenie, zaledwie 8 km od autostrady A4.

Koszt kursu Young Driver Academy wynosi 200 euro netto za osobę. Dodatkowe informacje można uzyskać w najbliższym Porsche Centrum oraz na stronie internetowej. Znajdują się tam również szczegóły zróżnicowanych szkoleń Porsche Experience dla pełnoprawnych kierowców – od jednodniowego „Porsche On Track” z testami całej gamy modelowej Porsche, przez serię doskonalenia ofensywnego stylu jazdy „Porsche Track Experience”, aż po szkolenie z jazdy wyścigowej. 

Partnerem Porsche Experience jest firma Michelin, producent topowego ogumienia sprawdzonego zarówno w autach cywilnych, jak i wyścigowych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze