10 kobiet o włos od spłonięcia w Lincolnie

Gdyby nie przytomność umysłu kierowcy i jednej z dziesięciu pasażerek, wesoła urodzinowa wyprawa limuzyną mogła się przeobrazić w przerażającą tragedię.

Dziesięć przyjaciółek, w większości powyżej 90. roku życia, wynajęło wspólnie limuzynę w Walnut Creek (Północna Kalifornia), by wspólnie pojechać do Sonomy na przyjęcie z okazji 96. urodzin jednej z nich. Miało być bardzo wesoło i luksusowo. Niestety, silnik Lincolna z 2009 roku niespodziewanie się zapalił i samochód zaczęły ogarniać płomienie. Na szczęście kierowca zorientował się błyskawicznie, że coś się dzieje, zdołał zatrzymać pojazd i krzykiem zaalarmował pasażerki, każąc im natychmiast wysiadać. Kobiety wpadły w panikę – wiele z nich nie było w stanie chodzić bez pomocy balkoniku bądź laski. Na szczęście jedna z przyjaciółek, Mary Chapman, bardziej mobilna niż pozostałe, zachowała spokój i z pomocą dwóch innych pasażerek po kolei pomogła innym kobietom wysiąść. Udało się w ostatniej chwili, nim limuzyna stanęła w ogniu. Nikt nie ucierpiał.

fot. materiały prasowe

Claudius Oliveira, właściciel wypożyczalni, zapewnia, że auto było poddawane regularnym przeglądom. Uważa, że wina leży po stronie producenta.

„Wprost brak mi słów, to przecież nowy samochód, coś tu jest nie tak” – skomentował ze zgrozą. Ma sporo racji – w Walnut doszło ostatnio do kilku poważnych wypadków, w których limuzyny znienacka stanęły w ogniu. Miesiąc wcześniej tragicznie zginęło pięć kobiet podczas pożaru na moście San Mateo-Hayward. Roztrzęsiona Mary Chapman skomentowała, że prawo regulujące konserwację wynajmowanych limuzyn powinno być równie ostre, jak w przypadku ciężarówek.

Najnowsze

Ethan Hawke i Shelby GT500 w filmie „Getaway” – trailer

Ethan Hawke w roli byłego kierowcy wyścigowego walczącego o odzyskanie żony i Selena Gomez w charakterze niechętnego pomagiera. „Getaway” to kinowa propozycja na koniec lata, ale trailer można zobaczyć już dzisiaj.

Za kamerą Courtney Solomon, producent z bardziej niż skromnym doświadczeniem w kręceniu filmów (dotąd uraczył nas koszmarnymi „Lochami i smokami” i odrobinę tylko lepszym „American Haunting”). U jego boku Yaron Levy, operator, dla którego będzie to reżyserski debiut. Debiutantami są również scenarzyści, więc raczej nie ma co liczyć na fajerwerki fabuły. Liczymy jednak na to, że Ethan Hawke wyczyniający cuda za kierownicą customowego Forda Mustanga Shelby GT500 o mocy 662 KM, pościgi, wybuchy i ewolucje będą na tyle dynamiczne i sprawnie zrealizowane, by zapewnić nam porcję niekrępującej rozrywki na koniec sezonu ogórkowego. Niejakie obawy budzi obecność Seleny Gomez, która perłą aktorstwa raczej nie jest i popularność zawdzięcza głównie związkowi z idolem nastolatek, Justinem Bieberem, ale kto wie, może i ona nas pozytywnie zaskoczy? Selena jest wielką miłośniczką zwierząt i właścicielką sześciu psów ratowniczych. Dla nas to wystarczający powód, by jej szczerze kibicować.

Najnowsze

21 września Top Gear Live zawita do Warszawy

Już 21 września do Warszawy zawita znany z występów na całym świecie popularny spektakl motoryzacyjny oparty na obsypanym nagrodami telewizyjnym show Top Gear. Impreza pod nazwą Top Gear Live odbędzie się na Stadionie Narodowym jako edycja specjalna Verva Street Racing.

Verva Street Racing czekają w tym roku wielkie zmiany. Odbywająca się od 2010 roku na warszawskim Placu Teatralnym impreza przenosi się na Stadion Narodowy, aby zaprezentować tam najbardziej ambitny program w swojej historii. W ramach jej czwartej edycji fani będą mieli okazję zobaczyć największy motoryzacyjny spektakl na świecie – Top Gear Live. Gospodarze widowiska – Jeremy Clarkson, James May, Richard Hammond i tajemniczy Stig – zadbają o to, by 21 września dostarczyć widzom ogromną dawkę adrenaliny.

Ekipa Top Gear
fot. TGL

Fani Verva Street Racing, którzy w poprzednich latach podziwiali wyścigi samochodowe na ulicach Warszawy, będą mieli teraz okazję zobaczyć na żywo niezwykły spektakl motoryzacyjny Top Gear Live. Niewiarygodna jazda precyzyjna, rewelacyjne pokazy kaskaderskie oraz zapierające dech w piersiach efekty specjalne – oto dlaczego Top Gear Live po prostu nie można przegapić. O najlepsze sportowe emocje zadbają także Adam Małysz, Jacek Czachor, Marek Dąbrowski i Kuba Przygoński z Orlen Team oraz Patryk Szczerbiński i Kuba Giermaziak z Verva Racing Team, czyli kierowcy zespołów wspieranych przez PKN Orlen, głównego sponsora wrześniowego show.

Więcej na:

www.topgearlive.pl

www.orlen.pl/topgearlive

www.facebook.com/vervastreetracing

 

Bilety:

http://www.ebilet.pl/readme.php?id=top_gear_live

Najnowsze

Joanna Miller w Słowenii: raz z wiatrem, raz pod wiatr

Kolejna runda Mistrzostw Świata Kobiet MX odbyła się w malowniczej miejscowości Orehova Vas w Słowenii. W wyścigu Polskę reprezentowała Joanna Miller.

Podczas treningów z pomiarem czasu Joasia uplasowała się w pierwszej piętnastce (jechała o 10 sekund wolniej niż pierwsza zawodniczka). Niestety pierwszy wyścig wypadł znacznie gorzej, bo Polka zajęła 20. miejsce.

Joanna Miller
fot. X-cross

Przegrała nawet ze znaną na polskich torach piętnastolatką Walerią Liapiną. Joanna straciła do prowadzącej Chiary Fontanesi jedno pełne okrążenie. W drugim przejeździe Miller poprawiła swój czas i zameldowała się na mecie jako 13., tym razem mając na swoim koncie tyle samo pokonanych okrążeń co zwyciężczyni.

Najnowsze

Powstaje dokument o „Speed Sisters” – film

W czerwcu 2012 roku rozpoczęły się prace nad filmem dokumentalnym o kobiecym zespole wyścigowym z Palestyny „Speed Sisters”. Dziś możemy obejrzeć jego zapowiedź.

Noor Daoud, Palestynka urodzona w Teksasie, swoją sportową karierę zaczęła od pływania, była nawet członkinią reprezentacji olimpijskiej. Potem grała w piłkę nożną, i wreszcie ścigała się w Formule 3. Noor założyła ekipę „Speed Sisters” – prawdopodobnie pierwszy w pełni kobiecy zespół wyścigowy na Środkowym Wschodzie.

Speed Sisters, pionierki z Palestyny
fot. materiały zespołu


Rok temu reżyserka Amber Fares rozpoczęła pracę nad filmem dokumentalnym o nich. Projekt, z uwagi na konieczność pozyskiwania zainteresowania sponsorów i funduszy, rozwijał się powoli, ale wreszcie zbliża się do finału. Premiera filmu ma mieć miejsce na początku 2014. Z założenia dokument ma nie skupiać się na konfliktach społecznych i zawirowaniach politycznych, tylko na ludziach, ich osobowościach i ich historiach. Trailer zapowiada, że może być całkiem ciekawie!

Najnowsze