„Wszystko zaczyna się od marzeń” - odważny projekt Tomka

„Wszystko zaczyna się od marzeń” - odważny projekt Tomka
Tomasz Gorzędowski w maju 2016 wyruszy na samotną wyprawę motocyklem dookoła świata. Jego wyprawie przyświeca wyższy cel - budowy obiektów sportowych dla dzieciaków.
Niedawno wspominaliśmy o Annie z Ukrainy, która powoli kończy swoją podróż dookoła świata na motocyklu (Tutaj), a w maju w podobną podróż wyruszy nasz rodak - Tomasz Gorzędowski.

Tomek mam 24 lata, pochodzi z Polski, a dokładnie z Piekar Śląskich. Obecnie mieszka w Anglii. Mówi o sobie, że „nie potrafi wysiedzieć dłużej, niż 30 sekund w jednym miejscu”, więc to pragnienie przygody popchnęło go do wyprawy po Polsce (3000 km, 14 dni), dookoła Europy w 2014 roku (7822 km i 14 krajów, 17 dni) i przejechania Normandii i Francji w jeden weekend (1150 km) w 2015 roku:
- Jestem prostym chłopakiem, który pokochał jazdę na motocyklu już w wieku 12 lat, zaczęło się skromnie, z biegiem czasu pasja rosła w siłę. Po latach jazdy wokół swojej miejscowości zaczęły interesować mnie dalsze wyprawy. Chęć weekendowego wyjazdu ewoluowała z roku na rok, rodziły się kolejne marzenia, które żmudnie spełniałem, tylko po to by zastąpić je nowymi, większymi – mówi Tomek.

Film z wyprawy dookoła Europy:

Teraz przyszła pora na olbrzymie wyzwanie z podróżą dookoła świata:
- Jeżeli tylko uda mi się spełnić kolejne z moich marzeń, udowodnię, że nawet w dorosłym może być trochę dziecka, a w odpowiedzialnym trochę szaleństwa – mówi Tomek.

Łączny czas podróży – 10-12 miesięcy
Planowana ilość krajów – ponad 35
Dystans do pokonania – ponad 50 000 km

Tomek posiadał wiele motocykli: Suzuki RM, Hondy CBR F4i, VFR, Suzuki GSXR k7, lecz na tą wyprawę wybrał motocykl supermoto - Yamaha XT 660 X.

„Wszystko zaczyna się od marzeń” - odważny projekt Tomka
Jak każdej, wyjątkowej wyprawie i tej towarzyszy cel charytatywny – budowa boiska dla Miejskiej Szkoły Podstawowej nr. 5 w Piekarach Śląskich. Czas realizacji takiej budowy to ok. 7 miesięcy, a potrzebne są na to środki w wysokości ok. 200000 zł:
- Poprzez ten wyjazd i jego popularność chciałbym dać szansę młodym ludziom, sportowcom, którzy maja motywację i talent, ale potrzebują szansy na rozwój swoich zdolności lub realizację swoich marzeń. Jednak ze względu na brak miejsc lub ośrodków sportowych w Polsce staję się to praktycznie niewykonalne. W porozumieniu z Fundacją Drogi Życia będziemy przeprowadzać zbiórkę pieniędzy na rozwój sportu dla młodych. Z tych pieniędzy będziemy finansować nowe boiska szkolne dla najbiedniejszych szkół oraz tworzyć ośrodki sportowe dla ambitnych młodych sportowców – tłumaczy motocyklista, a fundacja dodatkowo będzie się starać o finansowanie unijne dla tego przedsięwzięcia.

Hasło przewodnie tej wyprawy to „Wszystko zaczyna się od marzeń”:

- Chęci mam ogromne, motywacji mi nie brakuje, jestem zaangażowany w to przedsięwzięcie całym sobą. Jednakże oprócz tego potrzebny jest również wkład – mówi Tomek, a wspierać jego przedsięwzięcie można poprzez wpłaty na konto: motosamsara.pl

Oficjalna strona wyprawy Tomka: motosamsara.pl
Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.