„Chalecos Rosas 2019” - różowa parada motocyklistek w Hiszpanii

30 października 2019
1
Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem Piersi hiszpańskie motocyklistki w różowych kamizelkach wyjechały na ulice.
Loading module...

Chalecos Rosas 2019 to już czwarta edycja motocyklowej parady motocyklistek z grupy „Las Princesas del Asfalto” oraz „Federación Balear”, która ma na celu nagłośnienie problemu raka piersi oraz wielkiego znaczenia jego wczesnego wykrywania.

20 października o godzinie 10.00 grupa ok. 100 motocyklistek poprowadziła paradę ok. 3000 motocyklistów z Polígon de Son Oms do restauracji Cases de Son Sant Martí. Patronami tej edycji parady byli: motocyklowa zawodniczka Marta Machuca oraz Izan Guevar – zwycięzca European Talent Cup.

Rak piersi jest najczęściej występującym u kobiet rodzajem choroby nowotworowej. A głównym powodem, przez którego wiele kobiet umiera z powodu nowotworu, jest zbyt późne jego wykrycie. Wyniki badań dowodzą, że kobiety, które regularnie wykonują badanie piersi i mammografię - dużo rzadziej umierają z powodu raka piersi.

Obecnie, w zdecydowanej większości przypadków, wczesne wykrycie raka piersi pozwala na całkowite wyleczenie. Warto pamiętać o regularnym wykonywaniu badań diagnostycznych piersi!

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!