“Be the Revolution” - niezwykły projekt Brittany

“Be the Revolution” - niezwykły projekt Brittany
Baltimore słynie z grupy motocyklistów, którzy jeżdżą brawurowo po ulicach miasta. Brittany zapoczątkowała akcję i szkolenia, które mają za zadanie dotrzeć do młodzieży i zmienić ich postrzeganie motocyklistów.

B-360 “Be the Revolution” to autorski program Brittany z Baltimore, stworzony dla społeczności tego miasta. Istnieje tam bogata kultura „dirt bike” – miejskiej, brawurowej jazdy na motocyklach i quadach, którą uchwycono w dokumencie „12 O’Clock Boys”:

Cały film dokumentalny: https://www.youtube.com/watch?v=DxRDZ0NvrQo

Brittany postanowiła przełamać ten stereotyp - skierować zapał dzieci i młodzieży w nieco innym kierunku. Po licznych rozmowach z przedstawicielami policji oraz grup motocyklowych stała się niejako mediatorem w poprawieniu wzajemnych relacji.

Ona sama uczyła się jeździć na motocyklu, jednak jej główną pasją pozostaje nauka i technika. Brittany jest inżynierem, dlatego w swoim programie STEM, skierowanym do uczniów, zawarła kwestie techniczne budowy motocykla, jak i porusza sprawy bezpieczeństwa i przestrzegania prawa.

Zachęca do interesowania się technologią i inżynierią, przeprowadza interesujące eksperymenty. Jej program uczy kreatywnego myślenia i angażuje w działanie na rzecz rozwoju lokalnej społeczności.

Brittany  stara się przełamać negatywny wizerunek motocyklisty w jej mieście, a także przeświadczenie, że dzieci z ubogich rodzin nie mogą nic w życiu osiągnąć. Chce je zainspirować i nakierować je na dobre tory. Liczy na to, że taka praca u podstaw zmniejszy lub wyeliminuje ruch „dirt bike” w przyszłości, a uczniów zachęci do dalszej nauki w kierunkach technicznych.

Strona akcji: https://www.b360baltimore.org/

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.