Kobiece testy Mountain Moto FX5 – najlżejszego motocykla świata. Film
Boisz się ciężkich motocykli? A może wolisz "szybsze" rowery? Oto rozwiązanie dla Ciebie - najlżejszy motocykl świata zbudowany na podzespołach rowerowych. Testuje Sarah Sutherland.
FX Mountain Moto |
![]() |
fot. FX Bikes
|
Przed trzema laty na motocyklowym rynku pojawiła się maszyna, która wówczas była najlżejsza w swojej klasie – a był to dirt bike FX Mountain Moto. Miał masę jedynie 57 kilogramów i był zbudowany z komponentów stosowanych w konstruowaniu rowerów górskich. Firma FX Bikes przymierza się do wypuszczenia na rynek następcy tego modelu – Mountain Moto FX5.
Aby wzmocnić trwałość i wydajność nowego motocykla producent zostawił w nim ważny rowerowy element, czyli szeroką kierownicę downhillową. Reszta konstrukcji to materiały używane w montowaniu motocykli trialowych, motocrossowych czy enduro.
Układ siedzenia, podnóżków i kierownicy jest taki, jak w nieco cięższym modelu motocykla KTM 350 Freeride (99,5 kg), ale prześwit został obniżony tak, jak to się robi w maszynach trialowych. Mocy dostarcza czterosuwowy, jednocylindrowy silnik YX lub Daytona (rodem z Japonii) o pojemności skokowej 125 cm3. Istnieje możliwość zwiększenia pojemności jednostki do 190 cm3. Użytkownik ma do wyboru wersję z manualnym lub automatycznym sprzęgłem.
Mountain Moto FX5 ma masę nieco większą niż poprzednik, ale nadal to jedynie 60 kilogramów. I w dalszym ciągu jest to motocykl, który można zaliczyć do ultra lekkich. Daje więcej możliwości „wygrzebania się” z trudnego terenu, w którym ciężka maszyna po prostu by ugrzęzła. Dzięki lekkiej konstrukcji nowy Mountain Moto FX5 łatwiej poradzi sobie również z przeszkodami na drodze.
FX Mountain Moto |
![]() |
fot. FX Bikes
|
Produkcja modelu Mountain Moto FX5 rozpocznie się wiosną tego roku we Włoszech (Northern Hemisphere). Ceny w zależności od wyposażenia modeli (stalowe, złote, czy tytanowe – takie są nazwy poziomów wyposażenia) będą wahać się od 3995 dolarów (12 224 złote) do 11995 dolarów. Producent już przyjmuje rezerwacje a także szuka inwestorów.
Ponieważ model Mountain Moto FX5 jest ciągle w fazie testów, jego pełna specyfikacja nie jest jeszcze dostępna. Więcej informacji podamy, kiedy tylko będzie to możliwe.
FX Mountain Moto |
![]() |
fot. FX Bikes
|
Oto jak kobieta – zawodniczka cross country z Nowej Zelandii – Sarah Sutherland, radzi sobie na FX Mountain Moto.
Najnowsze
-
Elektryk czy hybryda – co bardziej opłaca się w leasingu?
Coraz więcej firm i osób prywatnych zwraca uwagę na ekologię i koszty użytkowania aut. Rosnąca popularność napędów alternatywnych wypiera tradycyjne rozwiązania, ale rodzi pytanie: co w leasingu bardziej się opłaca – hybryda czy elektryk? -
Nocleg pod namiotem czy w kamperze? Porównanie opcji dla fanów motoryzacji
-
Test Peugeot 408 GT: masaż na trasie i pazury na ulicy
-
Test Ford Bronco Badlands – powrót legendy na bezdroża
-
Mercedes Vision V: gdzie podziała się motoryzacja, a pojawił się… 65-calowy telewizor?
Zostaw komentarz: