Renault już od 30 lat w Cannes
Od 30 lat samochody Renault dowożą największe gwiazdy światowego kina do schodów Pałacu, gdzie odbywa się Festiwal w Cannes. Renault jest jedyną marką, której przysługuje ten przywilej.
Po raz pierwszy w tym roku, obok samochodów z oficjalnej floty festiwalowej, pojawią się Renault Captur oraz ZOE i Twizy. Podczas trwającej od 15 do 26 maja 66. edycji festiwalu marka udostępni ponad 200 samochodów.
W 1895 bracia Lumière wykorzystali swoje umiejętności konstruktorskie i przemysłowe dla potrzeb dużego ekranu. Louis Renault pracował już wówczas na swoją Voiturette typu A z bezpośrednim przeniesieniem napędu, za kierownicą której 3 lata później pokonał stromy podjazd ulicą Lepic w Paryżu. Był jednym z pierwszym przemysłowców, którzy zobaczyli w kinie nowy środek komunikacji dla swoich produktów. Bardzo szybko wyścigi samochodowe i historia przemysłu francuskiego stały się tematami projekcji kinematografu.
Supermodelka Naomi Campbell |
![]() |
fot. Renault
|
Powstały w 1939 roku Festiwal w Cannes stał się instytucją o światowej renomie, największymi światowymi targami filmowymi na świecie, przyciągającymi ponad 10 tysięcy uczestników z 92 krajów, z ofertą 5000 filmów, z których 1500 jest przedmiotem projekcji. Wydarzenie to jest również niebywale nagłośnione w mediach – wyprzedza pod tym względem nawet olimpiadę!
Po raz pierwszy w 1983 roku 15 samochodów Renault 30 zostało oddanych do dyspozycji gwiazd, by eskortować je do schodów Pałacu Festiwalowego. Była to prawdziwa rewolucja, gdyż wcześniej spotkanie gwiazdy udającej się do Pałacu pieszo nie należało do rzadkości. W 1992 roku Cannes stało się miejscem prezentacji modelu Safrane, którego 45 sztuk weszło w skład oficjalnej floty samochodowej Festiwalu, zastępując Renault 25. Z okazji 10-lecia współpracy marka wprowadziła serię limitowaną – Safrane „Złota Palma”. W 2011 roku VelSatis został zastąpiony Renault Latitude, które wraz z modelem Espace stało się oficjalnym samochodem Festiwalu.
Renault korzysta z tego wydarzenia, aby zaproponować gwiazdom kina swoje ostatnie nowości.
W tym roku pokaże najnowszego SUV-a w gamie marki, udostępniając flotę 8 Renault Captur, a także zaprezentuje w Cannes wizerunkową flotę 15 Twizy i 2 ZOE. Obok oficjalnej floty 37 samochodów Latitude i 55 Espace’ów pojawi się dodatkowa flota – odpowiednio 16 i 85 samochodów na potrzeby innych partnerów Festiwalu.
Najnowsze
-
Od Couriera do Transita – kompletny przegląd modeli Ford Pro i zabudów. Który wariant wybrać dla swojej firmy?
Oto przegląd modeli Ford Pro - od kompaktowego Couriera po pełnowymiarowego Transita. Sprawdź, jakie zabudowy są dostępne, porównaj ładowność, zasięg i funkcjonalność, i dowiedz się, który wariant najlepiej odpowiada potrzebom Twojego biznesu. -
Via Carpatia to droga donikąd? Oto dlaczego Polska wschodnia wciąż nie ma swojej ekspresówki
-
Tłusty obiad i piwo? Polak pije, jedzie i ryzykuje. Szokujące dane o polskich kierowcach!
-
Tranzyt przez Warszawę to koszmar? Nowy wariant trasy S7 dzieli mieszkańców i kierowców!
-
Jeździłyśmy Alpine A290. To początek nowego rozdziału
Zostaw komentarz: