Konferencja motocyklistek w Nevadzie. A co w Polsce?
27 lipca rozpocznie się międzynarodowa konferencja motocyklistek w Carson City, w stanie Nevada, organizowana przez American Motorcyclist Association. To wydarzenie będzie niepowtarzalną okazją do integracji miłośniczek jednośladów z całego świata.
| Coraz więcej kobiet jeździ motocyklami. Szukają sposobó integracji, zawiązują przyjaźnie, są chętne do pozyskiwania wiedzy z zakresu budowy motocykla, jego prawidłowej eksploatacji oraz doskonalą techniki jazdy na jednośladach. |
![]() |
|
fot. Motocaina.pl
|
Przebieg trzydniowej konferencji skupiony jest przede wszystkim na edukacji i wzajemnej inspiracji zebranych tam kobiet, nie tylko w kontekście ściśle motocyklowym, ale także na płaszczyźnie ich stylu życia.
– Bez względu na rodzaj posiadanego motocykla, pasjonatki są połączone wspólnym zamiłowaniem do dwóch kółek – mówi Tigra Tsujikawa, managerka AMA. – Konferencja daje nam możliwość kontaktu i bardzo często uczenia się od innych koleżanek, uzupełniania swojej wiedzy. Dzięki seminariom, wspólnym zajęciom, sesjom treningowym, pracujemy razem, by doszlifować nasze umiejętności. Jednocześnie poznajemy się nawzajem i zawiązujemy długoterminowe znajomości.
Przybyłe motocyklistki będą mogły wziąć udział w seminariach dotyczących między innymi: podstaw mechaniki, technik kierowania pojazdem, czy konstrukcji kasków motocyklowych. Ponadto panie dowiedzą się, jakie korzyści dla zdrowia przynosi jazda typu off-road i co zapakować w kufry, by móc zdrowo zjeść podczas długiej podróży.
Wśród atrakcji znajdzie się także wspólny fitness, spotkania z ekspertkami, a także wystawy motocykli i akcesoriów przygotowane przez największe marki, jak Yamaha, Harley-Davidson, Kawasaki, Schuberth i Kymco.
Wideo z konferencji z 2009 roku pokazuje, jaka niepowtarzalna atmosfera panuje podczas tego spotkania. Uczestniczkom możemy tylko pozazdrościć.
Nasze starania…
Wielokrotne próby zorganizowania przez Motocaina.pl w Polsce masowej imprezy skierowanej do kobiet zainteresowanych motocyklami i skuterami, spełzły jedynie na wysiłku wielu entuzjastycznie nastawionych do tej idei motocyklistek i dobrych chęciach ze strony sponsorów. Niestety, tego typu eventy wiążą się z nakładami finansowymi, a krajowi importerzy motocykli oraz firmy sprzedające odzież jeszcze ze zbyt dużą rezerwą podchodzą do inwestycji w wydarzenia skierowane do grupy docelowej, jaką są kobiety. Liczymy, że niebawem się to zmieni i także w Polsce będzie można zintegrować środowisko motokobiet przygotowując dla nich szeroką gamę atrakcji na tego typu wydarzeniu.
Wszelkie firmy zainteresowane pomocą w organizacji wydarzeń skierowanych do motocyklistek uprzejmie prosimy o kontakt na mail frendl@motocaina.pl. Mamy nadzieję, że wkrótce nasz pomysł się ziści.
Najnowsze
-
Zabudowa VW T5 – jak przekształcić busa w funkcjonalnego kampera?
Przekształcenie Volkswagena T5 w kampera to marzenie wielu miłośników turystyki na czterech kółkach. Ten model samochodu cieszy się ogromną popularnością dzięki swojej niezawodności oraz idealnym proporcjom, które ułatwiają taką adaptację. Przestrzeń ładunkowa T5 daje fantastyczne możliwości aranżacyjne. Pozwala to na stworzenie prawdziwie funkcjonalnego i wygodnego mobilnego domu! -
Pomóżmy motocykliście, którego pasją jest motoryzacja! Gerard walczy z rakiem – chce odzyskać twarz i… oddech
-
7 lat gwarancji i ceny od 112 900 zł. Rusza sprzedaż chińskiej marki Jetour w Polsce
-
Volkswagen Polo – idealne auto miejskie? Poznaj jego zalety
-
Co obejmuje 145 punktów kontroli technicznej w Toyota Pewne Auto?

Zostaw komentarz: