
Zlot miłośników Gelendy w Zamościu. Próby terenowe dla chętnych
Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem „G42”, dla uczczenia 42. urodzin Gelendy.
W programie przewidziano m.in. prezentację pojazdów na rynku w Zamościu, zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Działów Grabowieckich i rajd po Roztoczu Środkowym. Oczywiście nie zabraknie też aktywności terenowych – chętne załogi będą brały udział w off-roadowych rywalizacjach m.in. w wąwozach i sadzie leszczynowym.
W tym roku mijają 42 lata od premiery Klasy G – to motoryzacyjny ewenement, zwłaszcza że Gelenda nadal ma się lepiej niż dobrze. Pod koniec ubiegłego roku doczekała się wyprodukowania 400-tysięcznego egzemplarza, a popyt ze strony klientów przekracza moce produkcyjne zakładów w austriackim mieście Graz. W 2018 r. Mercedes-Benz zaprezentował nową odsłonę Klasy G, wciąż imponującą pod względem właściwości terenowych, a jednocześnie jeszcze bardziej komfortową i precyzyjną w prowadzeniu na asfalcie. Jednocześnie klienci mają do wyboru więcej opcji personalizacji w programie „G manufaktur”. Cieszy się on dużym uznaniem: obecnie korzysta z niego ok. 60% wszystkich nabywców Klasy G.
W dniach 19-21 sierpnia 2021 r. w Kalinowicach obok Zamościa odbędzie się kolejny zlot polskich miłośników Klasy G, tym razem pod hasłem „G42” – w nawiązaniu do aktualnego wieku terenowej ikony. Poprzednie spotkania z tej serii cieszyły się dużym uznaniem ze strony uczestników, którzy docenili przemyślaną organizację i niepowtarzalną atmosferę. W tym roku organizatorzy zlotu spodziewają się kilkudziesięciu egzemplarzy Klasy G: przedstawicieli wszystkich typoszeregów, od tych surowych i z początków produkcji aż po luksusowe, najnowsze wydania modelu. Wszystkie łączą wspólne geny – w tym wybitne właściwości jezdne w terenie.
Program zlotu łączy propozycje zarówno dla amatorów jazdy turystycznej, po utwardzonych nawierzchniach, jak i dla tych, którzy lubią poddawać swoje wozy najtrudniejszym próbom poza utartym szlakiem. Baza zlotu mieści się w Kalinowicach, gdzie już w czwartek przyjadą pierwsze załogi. W piątek odbędzie się przejazd samochodów przez słynny Rynek Wielki w Zamościu, skąd kolumną pojazdy ruszą w podróż po najpiękniejszych zakątkach Działów Grabowieckich (baszta w Kornelówce, kapliczka na wodzie, grodzisko Bronisławka, rezerwat Wygon Grabowiecki), połączoną z prelekcjami historyczno-przyrodniczymi.
Już w piątek odbędą się też pierwsze aktywności terenowe dla chętnych: próby w debrach (wąwozach) i konkurencja czasowa w sadzie leszczynowym. Załogi, które będą oglądać zmagania kolegów, mogą w tym czasie korzystać z uroków lokalnej stadniny. Na sobotę zaplanowano rajd po Roztoczu Środkowym z podziałem na dwie grupy trudności, a także wspólne zwiedzanie Olejarni Ruszowskiej, przejazd kolumną po kolejnych zakątkach Roztocza Środkowego i zwiedzanie skansenu w Guciowie, gdzie na gości czeka degustacja regionalnych potraw. Spotkanie wieńczy niedzielne zwiedzanie Zamościa z przewodnikiem.
Najnowsze
-
Jeździłyśmy Alpine A290. To początek nowego rozdziału
Filarami filozofii Alpine jest lekkość, francuski savoir vivre oraz uśmiech na twarzy kierowcy. To te elementy przyświecały projektantom modelu A290, bazującego na niedawno wskrzeszonym Renault 5. Elektryczny hothatch nie tylko pokazuje silną zmianę kierunku rozwoju marki, ale jednocześnie stanowi zapowiedź nadchodzącej gamy. Plany producenta obejmują bowiem aż siedem nowych modeli Alpine, które mają zostać wprowadzone […] -
Jelcz walczy z niemieckimi producentami: kto wygra wyścig o kontrakty NATO? Prawda o miliardowych inwestycjach
-
Chery TIGGO 7 vs europejska konkurencja: czy niska cena wystarczy, by pokonać Skodę, Volkswagena i Hyundaia? Prawda o technologii, bezpieczeństwie i ryzyku zakupu
-
Motocykliści giną 27 razy częściej niż kierowcy aut! Wypadki na jednośladach w Polsce: statystyki, przyczyny i jak jeździć bezpieczniej
-
Chińskie baterie litowo-jonowe biją rekordy! 520 km zasięgu w 5 minut – czy to koniec ery spalinówek?