
Rozpoczęło się Global e-Mobility Forum!
Wystartowało Global e-Mobility Forum, największa międzynarodowa konferencja poświęcona elektromobilności. 500 przedstawicieli administracji, ekspertów i praktyków rynku, na stadionie PGE Narodowym w Warszawie, omawia kierunki rozwoju zrównoważonego transportu na świecie. Wydarzenie zainaugurował Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.
21 listopada Warszawa stała się światową stolicą elektromobilności. Na stadionie PGE Narodowym w Warszawie rozpoczęło się Global e-Mobility Forum, które zgromadziło polskich i zagranicznych przedstawicieli administracji centralnej, samorządów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw, ekspertów i praktyków rynku. W konferencji, która została zapowiedziana w trakcie ubiegłorocznego Szczytu Klimatycznego w Katowicach COP24, biorą udział sygnatariusze deklaracji „Driving Change Together — Katowice Partnership for Electromobility”, czyli przedstawiciele 44 państw, reprezentujących ponad połowę światowej populacji.
Forum zainaugurował Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.
Rozwój elektromobilności jest jednym z naszych priorytetów. Wdrożyliśmy liczne instrumenty prawne i finansowe, mające przyspieszyć transformację w kierunku zeroemisyjnego transportu. Liczę że Global e-Mobility Forum pozwoli na wypracowanie nowych rozwiązań i idei będących odpowiedzią na wyzwania mobilności jutra – powiedział szef rządu.
Organizatorem Forum jest polska Prezydencja 24. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu oraz Ministerstwo Klimatu, we współpracy z PSPA
W Polsce chcemy żyć w czystych, zdrowych miastach, a elektromobilność jest skutecznym narzędziem do poprawy jakości naszego życia. Cieszę się, że nasi partnerzy z całego świata przyjechali do Warszawy, by wspólnie dyskutować, jak wspierać i budować system ekologicznego transportu – mówił Minister Klimatu, Prezydent COP24 Michał Kurtyka.
Sektor transportu odpowiada za znaczną ilość zanieczyszczeń emitowanych do środowiska. Emisje z tego sektora rosną szybciej niż z innych sektorów gospodarki. Driving Change Together to platforma do promocji elektromobilności, która jest podstawowym narzędziem dekarbonizacji sektora transportu. Dzisiaj, dzięki polskiemu rządowi, porozmawiamy, jak przyspieszyć te zmiany – powiedział Ovais Sarmad, Zastępca Sekretarza Wykonawczego UNFCCC.
Znaczną część Global e-Mobility Forum poświęcono zaprezentowaniu i omówieniu najlepszych praktyk i inicjatyw, które skutecznie wspierają rozwój elektromobilności na poszczególnych rynkach na świecie. W tym celu zorganizowano posiedzenia sześciu międzynarodowych grup roboczych, które odbędą się w formacie okrągłych stołów. Zadaniem uczestników będzie omówienie praktyk w obszarach tematycznych, mających kluczowe znaczenie dla sektora zrównoważonego transportu. Przedmiotem posiedzeń grup będą m.in. takie zagadnienia, jak strategie rozwoju elektromobilności, sposoby finansowania, standaryzacja czy modele biznesowe. Moderatorami dyskusji zostali przedstawiciele PwC, McKinsey, KPMG, SGH, PSPA, UITP.
Najnowsze
-
Od Couriera do Transita – kompletny przegląd modeli Ford Pro i zabudów. Który wariant wybrać dla swojej firmy?
Oto przegląd modeli Ford Pro - od kompaktowego Couriera po pełnowymiarowego Transita. Sprawdź, jakie zabudowy są dostępne, porównaj ładowność, zasięg i funkcjonalność, i dowiedz się, który wariant najlepiej odpowiada potrzebom Twojego biznesu. -
Via Carpatia to droga donikąd? Oto dlaczego Polska wschodnia wciąż nie ma swojej ekspresówki
-
Tłusty obiad i piwo? Polak pije, jedzie i ryzykuje. Szokujące dane o polskich kierowcach!
-
Tranzyt przez Warszawę to koszmar? Nowy wariant trasy S7 dzieli mieszkańców i kierowców!
-
Jeździłyśmy Alpine A290. To początek nowego rozdziału
Zostaw komentarz: