Czyszczenie kasku
Pogoda w Polsce ostatnio nie rozpieszcza motocyklistów. Jak sobie, zatem radzić z zabrudzonym kaskiem?
![]() |
|
fot. motocaina.pl
|
Przejażdżki motocyklem po Polsce najczęściej kończą się zabrudzonym wizjerem kasku. W Polsce nie ma jeszcze systemu rozpylania w powietrzu na głównych drogach specjalnych substancji, które miałyby odstraszać owady tak jak to ma miejsce w innych krajach Unii Europejskiej. Dlatego podczas dalszych podróży musimy regularnie czyścić kaski z robactwa oraz innych zabrudzeń. Jak sobie z tym radzić? Część motocyklistów decyduje się wykorzystać myjki na stacjach benzynowych, które to, na co dzień są używane do czyszczenia szyb, ale tych samochodowych.
Na rynku możemy znaleźć już coraz więcej specjalnych preparatów, które w mgnieniu oka usuwają zanieczyszczenia z wizjera. Popularne detergenty to: VisionCare, Glass Cleaner, P-Neutral Visor & Helmet Cleaner czy Usuwacz Robali. Większość tych substancji posiada także składniki przeciwmgielne, które to przeciwdziałają powstawaniu oparów na szybach.
Ceny oscylują od 22 do 70 złotych w zależności od rodzaju preparatu oraz wielkości opakowania.
Warto jest dbać o kaski, bo dzięki dobrej widoczności w porę możemy dostrzec potencjalne zagrożenie na drodze i odpowiednio zareagować, aby uniknąć nieszczęścia.
Najnowsze
-
Test Alfa Romeo Junior Elettrica. Włoski charakter nadal tu mieszka
Alfa Romeo Junior miała zadebiutować pod nazwą “Milano”, ale problemy związane z prawami do tej nazwy sprawiły, że producent w ostatniej chwili musiał zmienić plany. Ostatecznie, najmniejszy i najbardziej kompaktowy model w aktualnej gamie włoskiej marki trafił na rynek jako Junior. W testowanej wersji mamy do czynienia z odmianą elektryczną. Podstawowe pytanie z jakim odebrałam […] -
TEST Mercedes G 580 EQ – Profanacja, a może strzał w dziesiątkę?
-
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?

Zostaw komentarz: