Bezmyślne hamowanie przed ciężarówką. A może złośliwe?
Jednym z problemów polskich dróg są kierowcy, którzy chcą „odegrać” się na innych kierujących. Czy to jeden z nich?
Nikt nie lubi ciężarówek, które przez kilka minut wyprzedzają inne pojazdy na drogach ekspresowych i autostradach. Czy to jednak powód, aby robić im potem na złość?
To nagranie niekoniecznie pokazuje jednak taką sytuację. Kierowca ciężarówki wyprzedza sprawnie, zjeżdża też na prawy pas, aby przepuścić czerwoną Toyotę. Mimo tego jej kierowca zaczyna nagle hamować i blokować pas, a ciężarówce ledwo udaje się uniknąć zderzenia. Działanie na złość, czy nieporadne zmienianie pasa, co Toyota ostatecznie zrobiła, przepuszczając najpierw kilka innych aut? A może jedno i drugie?
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
TEST Mercedes G 580 EQ – Profanacja, a może strzał w dziesiątkę?
Kiedy Mercedes zaprezentował elektryczną wersję G-Klasy, część fanów modelu niemal odruchowo ogłosiła to profanacją. Trudno się dziwić – mówimy przecież o samochodzie, który przez dekady budował swoją legendę na potężnych jednostkach spalinowych, surowym charakterze i terenowych możliwościach. Tymczasem dziś pod kultowym nadwoziem pracują wyłącznie silniki elektryczne. Czy jednak Mercedes G 580 EQ rzeczywiście zatracił swój […] -
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach
Komentarze:
Anonymous - 5 marca 2021
Tacy kierowcy są plagą na polskich drogach.
Jedyną radą to przepis prawny który pozbawi ich prawa jazdy.
Z równoległym badaniami psychiatrycznym.
Powszechność rejestratorów (kamer)powinna być prawnie dopuszczona jako dowód.
Anonymous - 5 marca 2021
A co z.pajacem, który wcześniej oddalił taki numer, że to on powinien prawko stracić? Mrugniesz takiemu światłami, że coś źle zrobi (w moim przypadku zaniechanie drogi z prawego pasa na lewy, bo nagle się zorientował, że musi koniecznie wyprzedzić, gdy byłem o długość auta od niego) to po wyprzedzeniu taki dekiel pokazuje ci środkowy palec i wali długimi „na plecy”. Więc przyhamowalem, ale będąc daleko od tego auta. Tak. Kamery kupię na przód i tył. Mio ma fajne rozwiązania. Będę zasypywal policjantów filmikami, bo sprawa nie jest taka oczywista.
Anonymous - 5 marca 2021
Zdziwi się idiota jak pewnego razu ciężarówka nie zdąży wyhamować i wjedzie w jego samochodzik. Auto skasowane i mandat wtedy napewno drugi raz tak nie zrobi!!!W obecnej chwili bez mała w każdej ciężarówce jest kamerka więc nie będzie problemu że znalezieniem winnego.!!
Anonymous - 5 marca 2021
Zdziwi się idiota jak pewnego razu ciężarówka nie zdąży wyhamować i wjedzie w jego samochodzik. Auto skasowane i mandat wtedy napewno drugi raz tak nie zrobi!!!W obecnej chwili bez mała w każdej ciężarówce jest kamerka więc nie będzie problemu że znalezieniem winnego.!!
Anonymous - 5 marca 2021
Moim zdaniem yaris zjazd przeoczył poprostu i starał się wcisnąć a filmik to podjudzanie gówno-burzy
Anonymous - 5 marca 2021
A co tir robił na lewym pasie?
Anonymous - 5 marca 2021
Wyprzedzał . Jest takie określenie w prawie o ruchu drogowym i jest jak najbardziej wykonane prawidłowo . Polecam lekturę.