Samochody dla alergików
Wiosna to trudny czas dla alergików. Pyłki drzew i kwiatów skutecznie utrudniają im normalne funkcjonowanie. Jak czerpać przyjemność z jazdy samochodem w czasie pylenia, doradza Volvo.
| Czy mikro-filtry pojawią się również w najmniejszym dziecku Volvo? |
![]() |
| fot. Volvo |
Szwedzka (przynajmniej historycznie) marka oferuje swoim klientom samochody z systemem mikro-filtracji. Nowy, inteligentny system, ma za zadanie nie tylko wychwycić szkodliwe pyłki znajdujące się w powietrzu, ale i odciąć im drogę do wnętrza naszego samochodu. Dzięki temu katar, czy łzawienie oczu nie grozi kierowcom w czasie jazdy i nie tylko nie wpłynie na ich przyjemność z podróżowania, ale i nie będzie stanowić niebezpieczeństwa na drodze (zamykanie oczu i kichanie zgodnie z badaniami na pewno bezpieczeństwu nie sprzyja, a nawet potrafi dać podobny efekt jak upojenie alkoholowe).
Koncern zadbał również o zastosowanie w aucie specjalnych, obojętnych dla większości alergików materiałów wykończeniowych.
Na razie system mikro-filtracji znajdziemy w modelach: S80, XC60, V70, XC70 i S60. Mamy jednak nadzieję, że wkróce pojawi się on w całej gamie modeli Volvo, a także w samochodach innych marek. Bezpieczna i przyjemna podróż nie powinna być luksusem.
Najnowsze
-
Test Alpine A110 R Turini – ostatni benzynowy sprint
Przypatrzcie się porządnie i zapamiętajcie ten widok. Alpine A110 R to jedna z ostatnich okazji, by doświadczyć prawdziwej sportowej motoryzacji pachnącej benzyną, a nie kablem do ładowarki. W odmianie R – tej najbardziej radykalnej – Alpine nie udaje, że chce być grzeczne. To auto powstało z myślą o torze, a miasto traktuje raczej jak scenerię […] -
BMW Group Polska w 2025 roku: rekordy sprzedaży i zapowiedź dużych zmian
-
Test Ford Mustang Mach-E Rally – rajdowa stylówka czy coś więcej?
-
Test Mercedes-AMG E 53 Hybrid 4MATIC+. Czy ta hybryda boli?
-
-10°C i niemy diesel na parkingu. Winne są nie świece, a ten zapomniany element

Zostaw komentarz: