
Niemcy proponują nowy podatek od paliwa
Niemiecki minister finansów zaproponował żeby wprowadzić w całej Unii Europejskiej kolejny podatek na benzynę. Jeszcze ciekawsze jest jego uzasadnienie. Ma pomóc w rozwiązaniu problemu... imigrantów.
Wolfgang Schaeuble, niemiecki minister finansów, zaproponował wprowadzenie w Unii Europejskiej dodatkowego podatku na benzynę, który pozwoli rozwiązać kwestię środków finansowych przeznaczonych na napływających emigrantów.
Swój pomysł uzasadnił sytuacją, w której narodowe i europejskie budżety finansowe nie będą miały wolnych środków, które będzie można przeznaczyć na rozwiązanie tego problemu. Zostanie wtedy ustalony specjalny podatek o określonej wysokości od każdego litra benzyny.
Tak pozyskane środki byłyby wykorzystane na działanie służące rozwiązaniu problemu uchodźców. Minister podkreślił, że jest gotowy realizować ten projekt, nawet gdyby nie wszystkie kraje UE wyraziły na niego zgodę. Zostanie wtedy stworzona tzw. koalicja chętnych.
Ten kontrowersyjny pomysł został na szczęście mocno skrytykowany nawet przez partyjnych kolegów ministra. Swój głos dołożyły także niemieckie automobilkluby.
Najnowsze
-
Motocykliści giną 27 razy częściej niż kierowcy aut! Wypadki na jednośladach w Polsce: statystyki, przyczyny i jak jeździć bezpieczniej
Szokujące dane wypadkowe nie działają na wyobraźnię niektórych motocyklistów, bo liczba zdarzeń wydaje się wciąż rosnąć. Radzimy, jak bezpiecznie rozpocząć sezon motocyklowy. -
Chińskie baterie litowo-jonowe biją rekordy! 520 km zasięgu w 5 minut – czy to koniec ery spalinówek?
-
6. Rajd Motocyklowy Weteranów – relacja z hołdu bohaterom
-
6. Rajd Motocyklowy Weteranów – hołd na dwóch kołach dla tych, którzy nie wrócili z misji. Start już 24 kwietnia!
-
Od kartingu do F1 Academy? Kornelia Olkucka walczy o marzenia we włoskiej Formule F4!
Zostaw komentarz: