Porsche Janis Joplin sprzedane
Legendarna wokalistka śpiewała w jednej z piosenek, że chciałaby mieć Mercedesa, ale była właścicielką jedynego na świecie "psychodelicznego" Porsche. Auto zostało właśnie sprzedane za rekordową sumę.
Porsche należące do Janis Joplin trafiło niedawno na aukcję do nowojorskiego domu Sotheby`s. Auto udało się sprzedać za kwotę trzykrotnie wyższą niż zakładali organizatorzy.
Porsche 365 C 1600 S.C. wyprodukowane w 1964 roku zostało oszacowane na kwotę od 400 do 600 tys. dolarów. Auto trafiło w ręce Janis Joplin cztery lata później i od razu zostało w odpowiedni sposób stuningowane. Zamiast białego lakieru pojawiło się kolorowe graffiti. Amerykańska artystka używała go aż do swoich ostatnich dni, gdy znaleziono je pod jednym z holywoodzkich hoteli.
Po śmierci samochód trafił w ręce jej rodzeństwa, które trzymało ten samochód przez 25 lat. W międzyczasie lakier zaczął się łuszczyć, przez co model utracił swój unikatowy wygląd. Jednak po jakimś czasie zdecydowano się odrestaurować oryginalne malowanie.
W 1995 roku auto trafiło w ręce muzeum Rock and Roll Hall of Fame w Cleveland, gdzie stało do tej pory. Finalnie udało się sprzedać ten samochód za 1,7 mln dolarów. Pieniądze zasilą program socjalny realizowany w ramach upamiętnienia Janis Joplin.
Najnowsze
-
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
Awaria auta z dala od domu, przebita opona czy rozładowany akumulator to sytuacje, które mogą przydarzyć się każdemu kierowcy. Dowiedz się, jak działa ubezpieczenie assistance i dlaczego warto je mieć, aby w razie problemów na trasie uniknąć stresu oraz wysokich kosztów holowania i naprawy. -
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach
-
Oto najwyższa estakada w Polsce – 80 metrów nad ziemią! Rakieta Falcon 9 mogłaby się zmieścić pod spodem
Zostaw komentarz: