Telewizor w samochodzie – niepotrzebny gadżet czy niezbędny element?

Długie podróże mogą być bardzo męczące dla kierowcy, ale i pasażerów. Czasem trudno o brak nudy - telewizor jest wtedy świetną opcją. Pozwala obejrzeć ulubione filmy, seriale i cokolwiek tylko zapragniemy. Oczywiście jest to opcja dla pasażerów - kierowca musi być zawsze skupiony na drodze. Na telewizor decydują się często rodzice, którzy chcą zająć swoje dzieci, aby móc w spokoju prowadzić. Czy w takim razie jest to tylko gadżet, a może niezbędny element?

Czy każdy telewizor nada się do samochodu?

Odpowiedź na pytanie tytułowe jest dość prosta – wszystko zależy od potrzeb. Koniec końców, im bardziej ascetyczne życie, tym większość rzeczy jest tylko niepotrzebnym gadżetem. Nie ma co popadać w skrajności i warto decydować indywidualnie o tym, co jest dla nas konieczne.

Wyjaśniając to, warto odpowiedzieć na kolejne pytanie – czy każdy telewizor nada się do samochodu? Telewizor 32 cale Smart TV na pewno nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Oczywiście oprócz rozmiaru, jest też inny powód – napięcie w samochodzie. Z racji na to, że gniazdko zapalniczki samochodowej dostarcza 12 V, telewizory muszą być pod to dostosowane. Oczywiście są opcje, które przydadzą się w każdych warunkach, jednak najlepiej kupować dedykowane do samochodu sprzęty – i tak będą one montowane na stałe, więc uniwersalność nie jest tak konieczna.

Jak zamontować telewizor?

Jest to krok, który jest bardzo ważny nie tylko dla wygody, ale dla bezpieczeństwa każdego w pojeździe. Zdecydowanym plusem jest to, że montujemy dostosowane do samochodu ekrany – nie będzie to Samsung 65 cali. Sprawia to, że montaż nie jest trudny, choć trzeba przestrzegać kilku reguł.

Co jest ważne przy montażu?

  • Stabilność – telewizor nie może być lekko przytwierdzony, gdyż może to się skończyć jego upadkiem i uszkodzeniem.
  • Dostępność – warto, aby telewizor był tak umieszczony, aby był dostępny dla każdego z pasażerów, a jednocześnie nie przeszkadzał kierowcy w prowadzeniu. Warto, aby był sterowany zdalnie, gdyż sięganie operacje manualne mogą przeszkadzać kierowcy.
  • Bezpieczeństwo – montaż musi zostać przeprowadzony w takim miejscu, które sprawi, że nawet przy upadku nic nie stanie się pasażerom, ani kierowcy.

Czym powinien charakteryzować się telewizor do samochodu?

Sam ekran nie za dużo pomoże, jeśli nie będzie czego na nim wyświetlać – nawet telewizory Samsung 32 cale nie będą zbyt ciekawe, gdy nic na nich nie obejrzymy.

Jest wiele opcji na odtwarzanie ulubionych filmów i seriali. Co może znaleźć się w telewizorach samochodowych?

  • Tuner DVB-T – jest to opcja dla każdego, kto lubi oglądać telewizję naziemną. Wbudowany tuner pozwoli na obejrzenie ulubionych programów w każdym momencie.
  • Odtwarzacz DVD/Blu-ray – wszyscy, którzy lubią odtwarzać ulubione klasyki, jak i nowości z przenośnych nośników, powinni zaopatrzyć się w tę opcję.
  • Ekran LED – teraz już prawie każdy telewizor samochodowy jest wyposażony w tę technologię. Nic w tym dziwnego – jest energooszczędna, a jednocześnie pozwala na zachowanie dobrej jakości obrazu.
  • Funkcje dodatkowe – tutaj trzeba na pewno powiedzieć o wejściu USB, technologii Smart TV, jak i Bluetooth. Pozwolą one na kontakt ze smartfonami, co z kolei otwiera możliwość streamingu na telewizor. Wtedy już tak naprawdę nic nie ogranicza tego, co można wyświetlić na ekranie telewizora – zależy to już tylko od wyobraźni i chęci pasażerów.

Artykuł sponsorowany

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze