Szalony pościg za kierowcą Audi. Jechali nawet 250 km/h!

Kierowca Audi, pomimo bardzo młodego wieku, już miał sporo na sumieniu. Nie poprawił swojej sytuacji uciekając przed policją i stwarzając ogromne zagrożenie na drodze.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek 6 sierpnia na drodze ekspresowej S3. Policjanci z grupy Speed jadący nieoznakowanym radiowozem, zostali wyprzedzeni przez zbyt szybko jadącego kierowcę Audi. Chcieli zatrzymać go do kontroli, ale ten zaczął uciekać. Stwarzał przy tym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego oraz popełniał kolejne wykroczenia – między innymi jechał z prędkością nawet 250 km/h (pewnie chciałby więcej, ale ogranicznik nie pozwalał) i wielokrotnie wyprzedzał samochody z prawej strony jadąc pasem awaryjnym

W pewnym momencie kierujący zjechał z drogi ekspresowej w kierunku Świebodzina, a następnie kontynuował ucieczkę jadąc drogą krajową nr 3, gdzie także znacznie przekraczał prędkość jadąc nawet 200 km/h. Wyprzedzał inne pojazdy zmuszając kierujących jadących z naprzeciwka do zjechania na pobocze. W pewnym momencie próbując wyprzedzić jeden z pojazdów, w miejscu gdzie obowiązywał zakaz wyprzedzania, ledwo opanował pojazd, kiedy próbując uniknąć zderzenia z wysepką, wpadł w poślizg,

Kierujący nie zwolnił nawet wjeżdżając do miejscowości – na przykład w Rosinie jechał około 190 km/h! Z kolei w miejscowości Kalsk wyprzedzał inne pojazdy na zakręcie oraz skrzyżowaniu, zmuszając nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd do ucieczki z jezdni. Na wysokości stacji paliw w miejscowości Brzezie nie zatrzymał się do kontroli umundurowanym policjantom w oznakowanym radiowozie i dalej jechał w kierunku Sulechowa.

Uciekając, w pewnym momencie zjechał na ulicę Północną i tu zakończył swoją podróż, porzucając samochód na polnej drodze. Gdy policjanci dojechali na miejsce zastali tam świadków, którzy wskazali im drogę ucieczki kierowcy. W samochodzie pozostała 18-letni pasażerka. Wezwani do pomocy inni policjanci ruchu drogowego odnaleźli kierującego. Zatrzymany mężczyzna to 20-letmni mieszkaniec Żar. Po sprawdzeniu okazało się, że ma zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Żarach, we Wrocławiu oraz w Lesku.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, naruszenie sądowego zakazu oraz popełnienie wielu wykroczeń – policjanci naliczyli ich w sumie ponad 30. Według kodeksu karnego przestępstwa jakich dopuścił się mężczyzna, zagrożone są karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Osobne postępowanie zostanie wszczęte w związku z wykroczeniami, które popełnił uciekając przed policjantami.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze