NEONET licytuje dla WOŚP – road tour Porsche 718 za nami

Na kanale You Tube firmy NEONET pojawił się właśnie najnowszy film poświęcony licytacji na rzecz WOŚP, tym razem z udziałem sportowego Porsche 718 Cayman. Atrakcja została wylicytowana w ramach 29. Finału Orkiestry za kwotę kilkakrotnie większą w porównaniu do zeszłorocznej.

>>> Obejrzyj film z road tour Porsche 718 Cayman we Wrocławiu! <<<

W styczniu 2021 pan Bartosz z Wrześni wygrał licytację organizowaną przez NEONET na rzecz 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której przedmiotem była jazda testowa sportowym Porsche 718 Cayman. Sieć NEONET w swoich działaniach regularnie od lat wspiera Fundację WOŚP. Podczas finału firma prowadziła aktywną zbiórkę we wszystkich sklepach, a także w formie licytacji online. Tegoroczna akcja z Porsche Centrum Wrocław, to kreatywne nawiązanie do zeszłorocznej atrakcji, której przedmiotem była również jazda samochodem sportowym.

Spełnienie marzenia pana Bartosza

Podczas Porsche Road Tour pan Bartosz, zwycięzca aukcji, miał okazję po raz pierwszy w życiu zasiąść za kierownicą sportowego wozu z napędem na tylną oś. Jak podkreśla, pomoc Fundacji WOŚP zawsze odgrywała dla niego ważną rolę w życiu.

Fascynują mnie auta sportowe. Na trasie w okolicach Wrocławia miałem okazję przetestować auto w roli kierowcy, a jego właściwości jezdne i dynamika naprawdę przyjemnie mnie zaskoczyły. Dziękuję Neonet za ten pozytywny zastrzyk drogowej adrenaliny – wspomina darczyńca.

Udział w licytacji NEONET był dla pana Bartosza dość naturalny, z racji jego zainteresowań, ale samo jej wygranie nie było oczywistą sprawą. Rywalizował o przywilej udziału w atrakcji  z kilkunastoma allegrowiczami. Jak wspomina zwycięzca, założył sobie kwotę, do której chciał uczestniczyć w aukcji, jednak emocje oraz chęć wsparcia WOŚP wzięły górę.  Nasz darczyńca znacznie przekroczył założony budżet. Jak sam powiedział w rozmowie, jest w pełni zadowolony, że mógł wspomóc tak szczytny cel.

Legenda pod postacią Porsche 718 Cayman

Model Porsche 718 nawiązuje do najlepszych sportowych tradycji marki. Od lat modele Porsche o profilach sportowych coraz częściej widać na polskich na drogach. Tworzone są tak, aby osiągać najlepsze wyniki pod kątem trakcyjnym i przyśpieszenia. Cayman nie jest wyjątkiem – to dynamiczny wóz, stworzony praktycznie dla każdego fana motoryzacji.

Pomimo wymagających warunków pogodowych w dniu jazdy testowej, auto świetnie poradziło sobie na drodze, mocno trzymając się nawierzchni. Krótkie przeszkolenie dla zwycięzcy aukcji, przed wyruszeniem w trasę, wykonał Bartosz Pełka, zawodowy kierowca sportowy, na co dzień pracujący w Porsche Centrum Wrocław.

Mimo typowej kwietniowej pogody nasz gość dobrze poradził sobie za kierownicą. Starałem się dobrać trasę optymalnie – aby pan Bartosz sprawdził auto zarówno przy wyższych prędkościach, jak i niższych. Zadbałem też o zróżnicowanie trasy pod kątem stylu jazdy, tak aby przetestować tryb sport, jak i sport plus oraz umożliwić zmianę biegów manetkami. Warunki nie były na tyle złe, aby nie odczuć radości z jazdy, a o to właśnie chodziło – komentuje Bartosz Pełka.

Seria licytacji dla Orkiestry

W tym roku na aukcjach internetowych NEONET, poza jazdą testową Porsche, wystawił też inne ciekawe atrakcje. W styczniu do wylicytowania była m.in. wyjątkowa sesja zdjęciowa, godna gwiazdy Instagrama – z profesjonalnym zespołem fotograficznym i wizerunkowym, czy też całodzienny trening w klubie motorowodnym.

Cieszymy się, że w prowadzonych zbiórkach na rzecz Orkiestry możemy podkreślać nasze więzi z Wrocławiem i przy okazji pokazywać darczyńcom piękno tego miasta. Razem z partnerami już pracujemy nad listą licytacji, które zorganizujemy na 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wspomina Agnieszka Majewska, prezeska Fundacji NEONET.

– Wielkie dzięki dla NEONET za kolejne granie z WOŚP i niezwykłe aukcje na naszą rzecz. To miedzy innymi takie oferty tworzą niezwykły klimat Finału i jeszcze mocniej napędzają nas do działania. Wielkie gratulacje i podziękowania również dla zwycięzców – Marcin Podstawka, pracownik działu aukcji w Fundacji WOŚP.

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Nowa Kia Sportage zadebiutuje już w lipcu! Oto pierwsze zdjęcia piątej generacji SUVa!

Nowa filozofia projektowania marki Kia „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”, zaprezentowana na początku roku, leży u podstaw designu nowego Sportage i ma wpływ na jego każdy detal. Jak będzie wyglądać piąta generacja popularnego SUVa?

Kia zaprezentowała pierwsze zdjęcia nowego Sportage – to już piąta generacja najpopularniejszego SUVa marki. Oto on:

Nowa Kia Sportage zadebiutuje już w lipcu
Nowa Kia Sportage zadebiutuje już w lipcu, fot. materiały prasowe / Kia

Nowa filozofia projektowania marki Kia „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”, zaprezentowana na początku roku, leży u podstaw designu nowego Sportage i ma wpływ na jego każdy detal. Nowy Sportage ma muskularne nadwozie i sylwetkę. Uwagę zwracają wyraźnie zaznaczone przetłoczenia, które zdają się marszczyć na powierzchni blachy. Z przodu dominuje czarna osłona chłodnicy, która wypełnia całą szerokość auta. Z tyłu linia nadkoli delikatnie opada ku tyłowi i płynnie przechodzi w smukłe światła do jazdy dziennej, które otaczają nowe logo marki i napis Sportage.

Nowa Kia Sportage zadebiutuje już w lipcu
Nowa Kia Sportage zadebiutuje już w lipcu, fot. materiały prasowe / Kia

Szkic projektu wnętrza przedstawia kabinę, która jest zorientowana na kierowcę. Naszą uwagę natychmiast przykuwa zakrzywiony wyświetlacz.

Nowa Kia Sportage zadebiutuje już w lipcu
Nowa Kia Sportage zadebiutuje już w lipcu, fot. materiały prasowe / Kia

Nowa Kia Sportage będzie miała swoja oficjalną premierę w Korei, w lipcu. We wrześniu, po raz pierwszy w 28-letniej historii Sportage, Kia Europe zaprezentuje wersję przeznaczoną wyłącznie na rynki europejskie. Opublikowane dziś zdjęcia przedstawiają auto w specyfikacji koreańskiej.

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Volkswagen ID.3 i ID.4 są już dostępne ze zwiększoną mocą ładowania!

Kierowców z pewnością ucieszy dzisiejsza informacja, że Volkswagen ID.3 i ID.4 oferują teraz możliwość ładowania większą mocą - w wypadku ID.3 i akumulatora Pro moc zwiększyła się ze 100 do 120 kW. Wzrosła również moc ładowania prądem stałym dla akumulatora Pure (ze 100 na 110 kW) w wypadku ID.4 - pierwszego elektrycznego SUV-a Volkswagena.

Volkswagen ID.3 i ID.4 dostępne w nowej ofercie i ze zwiększoną mocą ładowania

Wraz z wprowadzeniem zmian w ofercie, kierowca będzie mógł jeszcze bardziej spersonalizować swój samochód – zarówno ID.3 jak i ID.4 nie będą już oferowane w prekonfigurowanych wariantach, jak miało to miejsce do tej pory. Konfigurując elektrycznego Volkswagena, od dziś wybieramy kolejno: akumulator, silnik (standardowy lub mocniejszą wersję Performance), kolor lakieru, kolor wnętrza i obręcze kół.

Następnie dobrać można pakiety wyposażenia (Design, Assistance, Infotainment, Komfort i Sport). Wymienione pakiety wyposażenia mogą podlegać rozszerzeniu w ramach wersji Plus. Na ostatnim etapie konfiguracji, klient może zdecydować się na zakup dodatkowych akcesoriów, związanych między innymi z optymalizacją procesu ładowania samochodu (jak kabel do ładowania z gniazda 230 V lub wallbox ID. Charger).

Volkswagen ID.3 – akumulatory, zasięg, cena

Kompaktowy ID.3 jest dostępny z trzema akumulatorami do wyboru – o pojemnościach 45 kWh, 58 kWh i 77 kWh. ID.3 Pure Performance z podstawowym akumulatorem o dostępny jest teraz za 139 990 złotych – to samochód do codziennego użytku, zwłaszcza przy pokonywaniu w głównej mierze krótkich, miejskich dystansów. Z akumulatorem Pro i Pro Performance ID.3 może zapewniać zasięg do 426 kilometrów. Jego elektryczny silnik osiąga moc 204 KM. ID.3 Pro S z silnikiem o identycznej mocy, ale wyposażony w akumulator o pojemności 77 kWh, gwarantuje zasięg do 555 kilometrów. Cena ID.3 w tej wersji zaczyna się od 185 090 złotych.

Volkswagen ID.4 – akumulatory, zasięg, cena

ID.4 jest oferowany do wyboru z dwoma akumulatorami, które różnią się pojemnością. W ID.4 Pure i ID.4 Pure Performance akumulator ma pojemność 52 kWh, co pozwala na pokonanie odległości do 346 kilometrów. Ceny elektrycznego SUV-a z akumulatorem o tej pojemności zaczynają się od 160 990 złotych. W pozostałych odmianach ID.4 zastosowano akumulator o pojemności 77 kWh, dzięki któremu może on przejechać do 522 kilometrów. ID.4 z akumulatorem o pojemności 77 kWh – Pro Performance – kosztuje 195 690 złotych. Najdroższa – sportowa wersja GTX wyposażona w dwa silniki elektryczne i napęd na cztery koła – jest wyceniona na 226 190 złotych.

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Czy da się sprzedać 10 milionów samochodów elektrycznych w ciągu 10 lat? Pewien producent ma takie plany…

Pewien producent samochodów liczy, że do 2030 roku co najmniej 50% pojazdów dostarczanych jego klientom na całym świecie będzie zelektryfikowanych. Co więcej, w ciągu najbliższych dziesięciu lat planuje wprowadzić na drogi około dziesięciu milionów w pełni elektrycznych samochodów. A to wymaga istotnym zmian w zakresie produkcji napędów i znacznego zwiększenia mocy produkcyjnych.

W centrum kompetencyjnym produkcji napędów elektrycznych BMW w Dingolfing rozpoczyna się produkcja akumulatorów wysokonapięciowych i modułów akumulatorowych piątej generacji, które będą stosowane w BMW iX oraz w BMW i4. Jednocześnie zwiększone zostają moce produkcyjne w zakresie silnika elektrycznego piątej generacji. Od 2020 roku jest on produkowany w Dingolfing do BMW iX3, a w przyszłości będzie również stosowany w BMW iX oraz w BMW i4.

W latach 2020–2022 w samym tylko zakładzie w Dingolfing BMW Group zainwestuje ponad 500 milionów euro w rozbudowę mocy produkcyjnych w zakresie napędów elektrycznych. Już od 2022 roku produkowane tam będą napędy elektryczne do ponad pół miliona pojazdów zelektryfikowanych.

Produkcja technologii BMW eDrive piątej generacji

Jednostki napędowe i akumulatory wysokonapięciowe technologii BMW eDrive piątej generacji mają być elastycznie skalowane pod względem mocy i pojemności energetycznej. Po optymalnym dopasowaniu można je zatem stosować w różnych wariantach modeli.

W każdym pojeździe stosuje się maksymalnie dwa wysoce zintegrowane napędy elektryczne, w których silnik elektryczny, energoelektronika i skrzynia biegów znajdują się w jednej obudowie. Dzięki swojej zasadzie konstrukcyjnej z wirnikiem o wzbudzeniu magnetoelektrycznym, napęd elektryczny piątej generacji nie wymaga żadnych metali ziem rzadkich.

Uruchomiono produkcję napędów elektrycznych do w pełni elektrycznych modeli BMW iX i BMW i4
Uruchomiono produkcję napędów elektrycznych do w pełni elektrycznych modeli BMW iX i BMW i4, fot. materiały prasowe / BMW

Technologia BMW eDrive piątej generacji obejmuje również akumulator wysokonapięciowy z ogniwami akumulatorowymi w najnowszej technologii. W odniesieniu do produkcji ogniw akumulatorowych piątej generacji BMW Group uzgodniła ze swoimi dostawcami, że będą używać wyłącznie odnawialnej zielonej energii elektrycznej. Cały akumulator wysokonapięciowy wyróżnia wydajność, właściwości ładowania i rozładowywania, trwałość i bezpieczeństwo. Udoskonalono w ten sposób standaryzowany technicznie proces produkcji modułów akumulatorowych, aby – stosownie do rosnącej oferty zelektryfikowanych modeli pojazdów i poziomów mocy – można było wytwarzać różne warianty modułów na tej samej linii produkcyjnej. Instalacje produkcyjne są wysoce elastyczne i skalowalne. Z dostarczonych pryzmatycznych ogniw akumulatorowych produkuje się moduły akumulatorowe w danych zakładach produkcyjnych BMW Group. Opracowana we własnym zakresie budowa modułowa umożliwia produkcję akumulatorów wysokonapięciowych przystosowanych do danego modelu z wykorzystaniem elastycznej konfiguracji tych modułów.

Elektryczna przyszłość

W BMW Group elektromobilność nabiera szybko coraz większego znaczenia. Wraz z BMW i3, MINI Cooper SE oraz BMW iX3, a także dwoma najważniejszymi innowacjami BMW iX i BMW i4 firma będzie już w tym roku oferować pięć w pełni elektrycznych modeli. Do 2025 roku BMW Group chce corocznie zwiększać sprzedaż w pełni elektrycznych modeli średnio o ponad 50% i ponad dziesięciokrotnie w porównaniu z rokiem 2020. W oparciu o obecne oczekiwania rynkowe firma przewiduje też, że do 2030 roku co najmniej 50%  jej globalnej sprzedaży będą stanowiły pojazdy w pełni elektryczne. W sumie w ciągu najbliższych około dziesięciu lat BMW Group planuje wprowadzić na drogi około dziesięciu milionów w pełni elektrycznych pojazdów.

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Volkswagen Polo po liftingu już dostępny do zamawiania w Polsce! Ile kosztuje?

Volkswagen Polo to prawdziwy bestseller i jedno z najpopularniejszych miejskich aut. Teraz na rynku pojawia się Polo w nowej wersji z głębokimi zmianami stylistycznymi, z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi oraz bogatszym wyposażeniem.

Volkswagen oferuje przednionapędowe Polo z trzema oszczędnymi benzynowymi silnikami do wyboru. Jednostki napędowe dostępne w chwili rozpoczęcia sprzedaży rozwijają moc 80 KM, 95 KM i 110 KM. Silniki o mocy od 80 do 110 KM są trzycylindrowe i mają pojemność 999 cm3; te o mocy od 95 KM wzwyż są wyposażane w turbosprężarkę. Silnik o mocy 95 KM może współpracować z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową (DSG), ten o mocy 110 KM jest z nią łączony seryjnie. Pod koniec roku do oferty dołączy wersja GTI, wyposażona w jednostkę napędową 2.0 TSI 206 KM.

Volkswagen Polo – wersje wyposażenia

Polo jest teraz dostępne w nowych wersjach wyposażeniowych o zmienionej konfiguracji. Dotychczas model ten oferowano w odmianach Trendline (podstawowa), Comfortline (średni poziom) i Highline (najbogatsza wersja). W wypadku nowego modelu wyposażenie skonfigurowano w nowy, przejrzysty sposób, oferując seryjnie to wszystko, co klienci zamawiali dotychczas najchętniej. Podstawowa wersja nosi teraz nazwę Polo, ponad nią znajdują się Life, Style oraz R-Line (dostępna już wkrótce). Odmiany te pojawią się na rynku jeszcze tej wiosny.

Volkswagen Polo – cena

Cennik modelu otwiera wersja z silnikiem 1.0 MPI (80 KM) dostępna od 63 290 złotych. Za wersję Life trzeba zapłacić co najmniej 74 190 złotych. Ceny modelu w najwyższej wersji wyposażenia, R-Line, zaczynają się od 85 590 złotych.

Najnowsze