Paula Lazarek

Moto Safety Day 2021 – święto motoryzacji w Gdyni. Będzie można zobaczyć Subaru Impreza STI R4 Kajetana Kajetanowicza

W sobotę 31 lipca Polanka Redłowska w Gdyni zostanie podzielona na strefy atrakcji zarówno dla motofanów, jak i wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na parkingu wystawiony zostanie Subaru Impreza STI R4 - samochód rajdowy Kajetana Kajetanowicza.

Moto Safety Day odbędzie się po raz szesnasty. To wydarzenie promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym, kulturę motoryzacyjną i poszanowanie środowiska. Zaplanowano m.in. pokaz symulacji akcji ratowniczej przy wypadku drogowym z udziałem samochodu i motocykla.

MSD 2021 plakat

Już po raz kolejny na imprezie pojawi się stoisko „Mistrzów w drodze”. To program wspierany przez gdański koncern i promujący bezpieczną, zgodną z przepisami i kulturalną jazdę. Jego celem jest wspieranie młodych kierowców, by mieli zarówno świadomość swojej roli za kierownicą, poczucie odpowiedzialności, jak i pogłębione umiejętności prowadzenia pojazdu.

W strefie „Mistrzowie w drodze” młodzi kierowcy będą mogli zdobyć vouchery na praktyczne szkolenia z doskonalenia techniki jazdy. Rodziny z dziećmi także znajdą powód do edukacyjnej rozrywki. Na stoisku będą czekać eksperci gotowi zaprezentować poprawne zapinanie pasów i fotelików w samochodzie.

Samochód rajdowy Kajetana Kajetanowicza

Podczas wydarzenia wystawiony zostanie też samochód rajdowy Kajetana Kajetanowicza, w którym Mistrz Europy wielokrotnie wywalczył zwycięstwo. Subaru Impreza STI R4 dziś służy Kajto do treningów, a podczas Moto Safety Day 2021 będzie można zrobić sobie z nim zdjęcie. Autor fotografii umieszczonej na Facebooku, pod którą znajdzie się najwięcej „lajków”, zdobędzie voucher na szkolenie z doskonalenia techniki jazdy.

W strefie „Mistrzów w drodze” znajdzie się też symulator jazdy 9D VR oraz symulator dachowania. W świecie wirtualnej motoryzacji będzie można – w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach – sprawdzić się w trudnych sytuacjach za kierownicą. Eksperci będą też edukować z zakresu pierwszej pomocy oraz z używania defibrylatorów.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze