Quantcast
Paula Lazarek

Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro w Dąbrowie Górniczej – wielkie odliczanie do 11 września!

Zawody HERO Challenge oficjalnie dołączyły do grona najbardziej zróżnicowanej i najtrudniejszej serii wyścigów motocyklowych na świecie.

W całej serii Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro znajdziemy wachlarz różnorodnych wyścigów:

Red Bull Romaniacs / Rumunia – stricte górskie ściganie z wyjątkowo długimi i stromymi podjazdami oraz zjazdami. To najdłuższy i najtrudniejszy wyścig w całej serii. 

Erzberg Rodeo / Austria – 3-godzinna rywalizacja w kamieniołomie na piekielnie trudnych podjazdach. Erzberg słynie także ze „Stołówki Carla” – ponad kilometrowej, niesamowicie wymagającej sekcji wielkich kamieni i głazów.

Getzen Rodeo / Niemcy – zawody zlokalizowane wokół jednej niewielkiej góry z bardzo krótkimi, ale niezwykle technicznymi podjazdami. – Tennessee Knockout Enduro / USA – finał wyścigu to zaledwie kilkuminutowe okrążenie, które zawodnicy pokonują wielokrotnie. Głównymi składnikami trasy są kamienie i ogromne głazy oraz podjazdy. 

Polska runda Mistrzostw Świata będzie równie specyficzna i unikatowa. Wyścig główny rozegrany zostanie na 15-kilometrowej pętli, którą najlepsi zawodnicy pokonywać będą w około 30 minut. Prace nad przebiegiem trasy trwają w najlepsze, jednak już dziś możemy Wam zdradzić, że będzie ona dużo trudniejsza w stosunku do pierwszej edycji HERO Challenge z 2020 roku. Szczegóły trasy przekażemy jeszcze przed uruchomieniem rejestracji na zawody. Jedno jest pewne… To będzie prawdziwy test Waszych wszechstronnych umiejętności!

Do kogo skierowane są zawody?

Wydarzenie skierowane jest zarówno do amatorów / bez licencji / jak i profesjonalistów rywalizujących o punkty w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata. 

W zawodach weźmie udział łącznie 400 uczestników w sześciu klasach startowych: PRO, Expert, Expert Masters, Kobiety, Hobby, Hobby Masters

Każdy z nich otrzyma wyjątkową szansę, aby zmierzyć się w rywalizacji łokieć w łokieć z topowymi zawodnikami Hard Enduro, porównać czasy przejazdu oraz poczuć klimat największych światowych imprez tego formatu. Przyznajcie sami – kto z Was nie chciałby rozłożyć namiotu na paddocku obok takich teamów jak KTM, Husqvarna, Sherco czy Gas Gas? 

Kiedy wystartuje rejestracja?

Otwierajcie kalendarze i ustawiajcie przypomnienia – rejestracja rusza 23 czerwca, o godzinie 9:00, a limit miejsc podczas zapisów wynosi
jedynie 350 osób. Wniosek nasuwa się sam… Kto pierwszy ten lepszy!

Start w pierwszej edycji Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro w Polsce to prawdziwy MUST BE tego sezonu, którego nie można przegapić. 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze