Quantcast
Paula Lazarek

Maserati pojawi się na Motor Valley Fest 2021. Co pokaże producent spod znaku trójzębu?

Podczas trzeciej edycji festiwalu Motor Valley Fest – wielkiego plenerowego święta włoskiej doliny motoryzacyjnej (ang. motor valley), które będzie odbywać się w Modenie od czwartku do niedzieli (1-4 lipca) – na miłośników Maserati czekają premiery, konferencje i dynamiczne wydarzenia.

Druga edycja festiwalu organizowana „na żywo” – po cyfrowej wersji wydarzenia w 2020 r. – odbywa się w kultowych lokalizacjach i na słynnych placach Modeny. Miasto położone we włoskim regionie Emilia-Romania już od ponad 80 lat jest „domem” Maserati. Motor Valley Fest po raz kolejny stanowi hołd dla sojuszu pomiędzy marką spod znaku trójzębu, jej ojczystym obszarem, innowacjami i pasją – czyli czynnikami, które od zawsze były dla Maserati kluczowe i są również w sercu jej nowej ery. 

Udział Maserati w Motor Valley Fest rozpocznie się 1 lipca o godzinie 9:00, od tradycyjnej konferencji inauguracyjnej w Akademii Wojskowej (Piazza Roma). Ceremonia otwarcia festiwalu zakończy się globalną prezentacją specjalnej edycji Levante Trofeo Fuoriserie, stworzonej we współpracy z cenionym restauratorem Massimo Botturą. 

Motor Valley Fest 2021 zapoczątkuje również nowe Factory Tours – wycieczki organizowane dla entuzjastów, którzy chcą odwiedzić historyczną fabrykę Maserati w Modenie. Zakłady niedawno zmodernizowano, aby pomieścić linię produkcyjną supersamochodów MC20, nową lakiernię oraz innowacyjne Laboratorium silników, gdzie powstaje Nettuno – zaprojektowana i opracowana przez Maserati jednostka, objęta patentem, który w 100% należy do samej firmy. 

Poniżej znajduje się szczegółowy program wydarzeń, obejmujący panele dyskusyjne oraz testy dynamiczne z udziałem Maserati, organizowane na ulicach i placach Modeny. 

Wydarzenia i panele dyskusyjne  
Wartości marki, takie jak innowacyjność, pasja i design, podczas Motor Valley Fest ponownie znajdą się w centrum uwagi – będzie im poświęcona seria rozmów i wydarzeń. Eksperci Maserati wezmą udział w następujących panelach dyskusyjnych: czwartek, 1 lipca | 11:00-12:30 | Akademia Wojskowa Motor Valley Top Table z udziałem Francesco Tonona, szefa globalnego planowania, Maserati FuoriSerie&Maserati Classiche 
piątek, 2 lipca | 9:00-9:45 | Wydział Prawa – Via S. Geminiano, 3 „Zrównoważony rozwój i elektryczność” z udziałem Davide Danesina, dyrektora programu Maserati GT Line 
piątek, 2 lipca | 11:00-11:45 | Wydział Prawa – Via S. Geminiano, 3 „Zmiany społeczne: jak zmieniają się konsumenci?” z udziałem Paola Tubita, dyrektora ds. marketingu Maserati 
piątek, 2 lipca | 14:00-14:45 | Wydział Prawa – Via S. Geminiano, 3 „Design” z udziałem Klaussa Bussego, szefa designu Maserati 
piątek, 2 lipca | 16:15-17:00 | Wydział Prawa – Via S. Geminiano, 3 „Dziedzictwo” z udziałem Enrico Billiego, szefa Maserati ds. zarządzania produktem i wprowadzania na rynek 
piątek, 2 lipca | 16:30-17:00 | Wydział Prawa – Via S. Geminiano, 3 „Maserati Talent Talk” – 40-minutowa prezentacja firmy i jej kluczowych specjalistów oraz 15-minutowa sesja pytań i odpowiedzi ze studentami, z udziałem globalnego menedżera marki Maserati Marco Magnaniniego 

Stare Miasto w Modenie jako plenerowa scena festiwalu 
Ghibli Hybrid, pierwszy zelektryfikowany samochód Maserati, będzie prezentowany na dziedzińcu Akademii Wojskowej, a Piazza Roma posłuży jako tło dla wyjątkowej ekspozycji w barwach włoskiej flagi – obok siebie staną tu MC20 w białym kolorze Bianco Audace oraz najmocniejsze wydania sedanów Maserati, czyli zielone Quattroporte Trofeo i czerwone Ghibli Trofeo. 

Dynamiczne prezentacje na terenie parku Novi Sad 
W piątek 2 lipca od 11:30 do 15:45 park Novi Sad stanie się areną testów dwóch egzemplarzy supersamochodu MC20 – ciemnoniebieskiego i białego, które zademonstrują oszałamiające osiągi Nettuno na prostych i w zakrętach nowego tymczasowego toru w centrum miasta – Motor Valley Arena, certyfikowanego przez ACI Sport. 
 
Wycieczki po fabryce Maserati Modena 
Z Motor Valley Fest zbiega się ponowne otwarcie historycznej, niedawno zmodernizowanej fabryki Maserati przy Viale Ciro Menotti, która w całości zajmuje się produkcją nowego supersportowego samochodu MC20. 

Zakłady w Modenie to magiczne miejsce, które łączy DNA marki „made in Italy” i jej dziedzictwo z niepowstrzymanym dążeniem ku przyszłości oraz innowacjom: modernizacja fabryki objęła linie produkcyjne, montownię silników i lakiernię, które mają pomieścić budowę MC20 i jego przyszłej wersji zasilanej prądem. 

Od czwartku 1 lipca zakłady będą otwarte dla zwiedzających w godzinach 9:00-17:30, oferując im możliwość zobaczenia „od kuchni”, jak rodzi się ikona; zwiedzanie należy zarezerwować na stronie https://motorvalley.it/partner/maserati-automobili/.   

Publiczność będzie mogła odwiedzić również salon wystawowy, w którym podczas Motor Valley Fest zaprezentowana zostanie instalacja poświęcona Maserati 250F – bolidowi Formuły 1, który w latach 1954 i 1957 poprowadził Juana Manuela Fangio do zwycięstwa w mistrzostwach świata F1. Na wystawie pojawi się także unikatowy egzemplarz Quattroporte Fuoriserie Unica, reprezentujący kolekcję Unica stworzoną w ramach programu personalizacji Maserati. 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze