Paula Lazarek

Billy Bolt powraca w pięknym stylu! Piąta runda FIM Hard Enduro należy do niego

Bolt stanął na szczycie podium po niezwykle intensywnej walce z Manuelem Lettenbichlerem.

Red Bull Tennessee Knockout to wydarzenie cechujące się unikalnym formatem zawodów, pozwalające uczestnikom na walkę z szybkimi rywalami i trudnym, kamienistym terenem w trybie knockout. Wysoka wilgotność podczas tegorocznej edycji w połączeniu z intensywnym charakterem wyścigu sprawiły, że piąta runda cyklu Mistrzostw Świata nie należała do najłatwiejszych.

Sobotni wieczór rozpoczął się od prologu Straight Rhythm dla 20 najlepszych zawodników. Billy Bolt szybko poczuł wiatr w żaglach i nabrał błyskawicznego tempa ostatecznie wyprzedzając drugiego najszybszego zawodnika dnia – Tadeusza Błażusiaka (GasGas Factory Racing). Na trzeciej pozycji znalazł się Jonny Walker (Vision Track Beta).

Nadszedł czas na wielki finał! Prowadzenie podczas Final Knockout szybko objął Lettenbichler, jednak już po pierwszym okrążeniu kontrolę przejął Bolt. Duet prowadził wyjątkowo zaciętą i bliską batalię, do momentu, gdy jeden z podjazdów ”przytrzymał” Billego, pozwalając Maniemu ponownie wysunąć się na prowadzenie. Zwycięstwo było już zasięgu niemieckiego zawodnika, jednak Brytyjczyk nie odpuszczał. W ostatnim okrążeniu dał z siebie wszystko, tym samym wygrywając piątą rundę Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro z przewagą zaledwie 2 sekund! Na trzecim miejscu uplasował się Trystan Hart (FMF Factory Racing), który mimo konsekwentnej jazdy nie był w stanie dorównać tempu, jakie wyznaczali Bolt i Lettenbichler.

Zawodników czeka obecnie blisko miesiąc przerwy, który przeznaczą zarówno na chwilę regeneracji jak i na intensywne przygotowania do szóstej rundy cyklu – HERO Challenge.

Już 11-12 września światowa czołówka zagości w Dąbrowie Górniczej, a Manuel Lettenbichler zawalczy o utrzymanie prowadzenia w klasyfikacji generalnej z depczącymi mu po piętach rywalami oraz wspieranymi przez biało-czerwonych kibiców reprezentantami Polski – Tadeuszem Błażusiakiem, Dominikiem Olszowym oraz Oskarem Kaczmarczykiem.

Zostań częścią pierwszej, historycznej rundy Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro w Polsce i kibicuj naszym. Ekstremalne emocje na najwyższym, światowym poziomie gwarantowane!

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze