Saab świętuje pierwszą rocznicę niezależności
Na terenie fabryki w Trollhättan odbędą się uroczystości z okazji pierwszych urodzin Saaba jako niezależnego producenta - będzie muzyka na żywo, nagrody, pokazy i prezentacje najnowszych produktów, w tym modelu zaprojektowanego specjalnie na tę okazję. Goście spróbują 300 wyjątkowych urodzinowych tortów.
W najbliższą środę, 23 lutego, 3800 pracowników zatrudnionych w zakładach Saab Automobile przerwie pracę, aby wziąć udział w gigantycznym przyjęciu urodzinowym z okazji pierwszej rocznicy odrodzenia się Saaba jako niezależnego producenta samochodów. Dołączą do nich, między innymi, dostawcy, VIP-y oraz przedstawiciele mediów.
Część fabryki zostanie tymczasowo przekształcona w strefę rozrywki. Na terenie Muzeum Samochodów Saaba funkcjonować będzie otwarty bar, którego menu zapewnią lokalne bary i restauracje.
Uroczystości jubileuszowe odbędą się dokładnie rok po sprzedaży Saaba Automobile holenderskiemu Spyker Cars N.V. przez General Motors. Wtedy, zaraz po podpisaniu umowy, Victor Muller – nowy Prezes Zarządu Saab Automobile – obiecał wiwatującej załodze, że ten dzień przejdzie do historii i będzie odpowiednio celebrowany. Teraz, wraz z Dyrektorem Zarządzającym Saaba Janem Åke Jonssonem, będzie miał okazję danego słowa dotrzymać.
![]() |
|
fot. Saab
|
Obchody uświetni m.in. muzyka na żywo, pokazy wideo, prezentacje, przyznanie wyróżnień dla najlepszych dostawców, konkurs fotograficzny wokół tematu „Niezależności” oraz prezentacja nowości produktowych Saaba, w tym unikalnej wersji modelu przygotowanego specjalnie na tę okazję. Tort urodzinowy, powielony w liczbie ponad 300 sztuk, zostanie podzielony pomiędzy wszystkich gości.
W minionym roku Saab wprowadził na rynek całkowicie nowego Saaba 9-5 Sedan i Saaba 9-4X – pierwszego modelu Saaba w segmencie crossover oraz Saaba 9-3 z turbodoładowanym silnikiem diesla o mocy 180 KM.
Historia marki Saab w pigułce
Saab Svenska Aeroplan Aktiebolaget (Szwedzkie Przedsiębiorstwo Lotnicze) powstał w 1937 roku jako producent samolotów. Dziesięć lat później, po utworzeniu działu samochodowego, Saab zaprezentował pierwszy prototyp auta osobowego. W 1990 roku, firmę Saab Automobile AB przekształcono w odrębną spółkę, której wyłącznymi właścicielami zostali Saab Scania Group i General Motors. W 2000 roku GM wykupiło całość akcji Saaba, nadając mu status spółki zależnej. W lutym 2010 roku holenderska firma Spyker Cars N.V. odkupiła firmę od General Motors, powołując do życia niezależny podmiot gospodarczy.
Najnowsze
-
TEST Mercedes G 580 EQ – Profanacja, a może strzał w dziesiątkę?
Kiedy Mercedes zaprezentował elektryczną wersję G-Klasy, część fanów modelu niemal odruchowo ogłosiła to profanacją. Trudno się dziwić – mówimy przecież o samochodzie, który przez dekady budował swoją legendę na potężnych jednostkach spalinowych, surowym charakterze i terenowych możliwościach. Tymczasem dziś pod kultowym nadwoziem pracują wyłącznie silniki elektryczne. Czy jednak Mercedes G 580 EQ rzeczywiście zatracił swój […] -
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach

Zostaw komentarz: